Quantcast
Channel: Tindigo | Szépségreceptek
Viewing all 166 articles
Browse latest View live

Hogyan és milyen sorrendben használd a kozmetikumaidat?

$
0
0

Nagyon sokszor kapok olyan kérdést, hogy mit milyen sorrendben kell használni, meg egyáltalán mi mire való, szabad-e szérumot hámlasztóval használni stb. Most ezekből a kérdésekből írtam Nektek egy összefoglalót, remélem, segít eligazodni a káoszban, amikor már 10-20 terméketek van. 😉

Milyen sorrendben kell használni a termékeket?

A standard, amit sok helyen olvashattok:

Reggel:

  1. Arclemosó
  2. Tonik
  3. Szérum
  4. Kezelő (Adott bőrproblémát orvosló termék) vagy szérum
  5. Hidratáló
  6. Fényvédő (lehet, hogy a fényvédő eléggé hidratál is)

Este:

  1. Arclemosó
  2. Tonik
  3. Hámlasztó
  4. Kezelő vagy szérum
  5. Hidratáló
  6. Maszk

Mi mire való?

  • Arclemosó: géles vagy tejes állagú, de léteznek olajos lemosók is. Én első lépésben olajosat használok, mert nagyon jól és kíméletesen szedi le a sminket. Micellás vizet is használhattok, ez arclemosó, és nem tonik.
  • Tonik: A tonik eredetileg egy extra ápolást adna, és nem, nem a sminklemosásra való. Személy szerint azt gondolom, hogy a fentiekből a tonik általában teljesen felesleges, legalábbis ha a drogériás tonikokról beszélünk. A  jobbik eset, ha nagyjából csak víz van benne, és nem csinál semmit. A rosszabb, ha tele van denaturált alkohollal. Európai tonikok közül szerintem csak a Paula’s Choice jó. A koreai termékeknél esszencia néven futnak a vizes állagú, de sok hasznos összetevőt tartalmazó kozmetikumok, ezekre érdemes inkább beruházni. A tonik amúgy kimaradhat, ha egyszerre mindenre nem tudsz beruházni, nem tragédia.
  • Hámlasztó: annyi cikket írtam róla, hogy nem mennék bele. Van itt egy GYIK ezzel kapcsolatban, ha valaki még nem hallott róla.
  • Kezelő: adott bőrproblémát orvosló kozmetikum. Pl. van kezelő pattanásokra, foltokra, gyulladásra stb.
  • Szérum: leginkább anti-aging szérumokra szoktunk itt gondolni, ez mindenkinek hasznos, hiszen a bőröregedés mindenkit érint. De vannak olyan szérumok, mint a saját márkás C-vitaminos szérumunk, ami egyben kezelő is, hiszen folthalványító és gyulladáscsökkentő hatása is van.
  • Hidratáló: fényvédő nélküli hidratálót használhatunk reggel a fényvédő előtt, vagy este.
  • Fényvédő: lehet fényvédős hidratáló, de a simán fényvédőnek nevezett termékek is gyakran nagyon jól hidratálnak, sőt, zsíros bőrűeknek kifejezetten matt hatású fényvédőt érdemes keresni, melynek hidratáló hatása viszont nem sok van. Nem a név a lényeg, hanem hogy legyen SPF értéke, télen legalább 15 SPF, nyáron meg legalább 30 SPF.

Hogyan használd a kozmetikumaidat egymás után?

Én nem tartom be így a sorrendet, ahogy itt fent van írva. Már csak azért sem, mert rengeteg kozmetikumom van, és nagyon bejön a koreai rétegezés, ahol akár 10 kozmetikumot is egymás után felkenünk. Inkább az állagát nézem, a könnyedebbtől megyek a nehezebb felé.

Ahogy én csinálom/csinálnám:

  • Lemosom a sminkemet a szememről micellás vízzel, majd megtisztítom az arcomat, először egy olajos, majd egy gélesebb lemosóval. (Reggel csak micellás vízzel törlöm át.)
  • Ezután egymás után kenem egyik kozmetikumomat a másik után. A sorrendet elsősorban az határozza meg, hogy milyen az állaguk. Pl. ha egy vizesebb állagú hámlasztót használok, akkor előbb használom a hámlasztót, és van, hogy utána használok esszenciát, vagy egy sűrűbb tonikot. Ha meg a hámlasztó krémes, akkor biztos, hogy előtte felteszem az esszenciámat, tonikomat. Hogy pl. a PC szilikonos sűrű tonikomat használom előbb, vagy a koreai esszenciámat, csak a kedvem határozza meg. Viszont a COSRX AHA/BHA tonikomat, ami azért nem hámlasztó, inkább csak savasabb pH-ja jót tesz a bőrnek, és teljesen víz állagú, rögtön arctisztítás után jön nálam. Tehát az állagát nézem, és nem azt, hogy tonik vagy esszencia vagy mi van ráírva.
  • Aknéellenes kezelőként most a Tota-s 3.0-át használom, a hámlasztó után. Viszont más aknéellenes kezelőknél, pl. benzoyl-peroxid, ez nem működött nálam, mivel megmart. De mindenféle gyulladáscsökkentő cuccot is jó ötlet pl. BHA hámlasztó után használni.
  • Szérumot szintén feltehettek hámlasztó előtt vagy akár után is, akár az állaga is meghatározhatja, hogy melyiket teszitek fel előbb, legyen előbb az, amelyik könnyedebb állagú. Ha valaki használja a C-vitaminos szérumunkat, önmagában akár arctisztítás után is feltehetitek. Ha inkább úgy használjátok, hogy a hidratáló krémetekbe keveritek, akkor pedig a rutin vége felé, amikor a hidratáló következne.
  • A maszkokat utolsóként érdemes használni. Szövetfátyol maszkokat 15-30 perc után lehet leszedni, a krém állagú éjszakai maszkokat pedig általában fent kell hagyni.
  • Olajat utolsóként érdemes használni, de csak a száraz bőrnek van rá szüksége.

Mennyit kell várni az egyes rétegek után?

Szinte semennyit. A hámlasztó után nyugodtan tehetitek máris a következő terméket, működni fog akkor is. Ha könnyed állagú termékeket használtok, akkor azok pillanatok alatt felszívódnak. Én max. 2-3 percet várok az egyes rétegek között, de persze én sok vizes-géles állagú terméket, illetve nagyon könnyed lotiont használok. Az én bőröm télen szárazabb, nyáron zsírosabb. Ha valakinek nagyon száraz a bőre, akkor is nyugodtan használhat vizes-géles-lotion állagú termékeket, amik pikk-pakk felszívódnak, csak a rutint egy nehezebb hidratálóval és olajjal fejezze be.

Mit nem szabad egymás után használni?

  • Sok helyen olvastam, hogy C-vitaminos szérum után rögtön nem jó hámlasztót használni, bár ebben nincs teljes egyetértés a szakértők között. Szerintem ami miatt nem javasolják sokan, hogy a C-vitaminos szérumuk pH-ja is olyan alacsony, mint a kémiai hámlasztóké. Én mindig reggel használok C-vitamint, mivel UV védő hatása van, és este használok hámlasztót, mivel az meg gyulladáscsökkentő és fényérzékenyítő.
  • Retinolt este a legjobb használni, de ha csak reggel tudjátok beilleszteni a rutinotokban, nem katasztrófa, csak az utolsó lépés mindig fényvédő legyen.
  • Kémiai hámlasztóval egy időben nem a legjobb ötlet erősebb retinolos készítményt használni, pl. 1% retinol már nagyon erős, vagy a vényköteles termékek, pl. Differin. Ilyen erős retinolos terméket orvosi javallat nélkül amúgy sem a legjobb ötlet napi szinten használni, tehát lehet egyik este egyiket, másik este másikat elővenni.
  • Kémiai hámlasztókkal együtt nem szabad használni orvos által felírt kezelőket, pl. Skinoren, Finacea, Duac stb., kivétel, ha ő kifejezetten engedélyezi.
  • Benzoyl-peroxidot és erős retinolt szintén nem szabad egyszerre használni. Ha súlyos akné miatt mindkettőt szeretnétek használni, egyeztessetek orvossal, hogyan csináljátok. (Benzoyl-peroxidot és erősebb retinolos készítményeket egyaránt napi 1-2x kellene használni akné esetén, egyszerre viszont nem ajánlott a kettő.)
  • Kémiai hámlasztó után nem feltétlenül jó ötlet benzoyl-peroxidot használni, bár elméletileg lehet. A kettő szintén erősíti egymás hatását, de nekem konkrétan megmarta a bőrömet, valahányszor megpróbáltam. Érzékeny bőr esetén én semmiképpen nem ajánlanám, a benzoyl-peroxid ráadásul önmagában is le szokta vinni a pattanásokat. De ha úgy nem hatna, és rezisztens (ellenálló) a bőröd, akkor elvileg meg lehet próbálni.
  • Szteroid mellett szintén nem lehet csak úgy erős szérumokat, kezelőket használni, mindenképpen egyeztessetek ilyenkor is orvossal. (De szerencsére szteroidot általában nem kell huzamos ideig használni, ellentétben pl. az aknéellenes kezelőkkel.)

Összegzés

Nekem nagyon bejön a koreai típusú rétegezés, meg úgy általában a koreai bőrápolási filozófia, a könyvemben külön fejezetet is szenteltem neki. Szóval nyugodtan lehet többféle terméket egymás után pakolni, csak a fenti tiltólistákat tartsátok be. De abból nem lesz baj, ha 3 féle esszenciát is feltesztek egymás után. 😉

Ha nagy még mindig a zűrzavar a fejetekben, hogy akkor most mit-hogyan-miért használjatok, akkor tényleg érdemes a könyvembe is belenéznetek. A blogon a több mint 300 cikk miatt eléggé elveszettnek érezheti magát az, aki új, vagy csak kevés cikket olvasott, a könyv viszont az egészet egy rendszerbe foglalja, és utána sokkal könnyebben igazodtok majd ki. (Bár szerintem a régi olvasóimnak sem ártana, mert mindig kérdeztek olyat, amiről már írtam. :) )

Ha valaki olvasta a könyvet, vagy próbálta a szérumot, nagyon hálás lennék, ha megírná a véleményét a webshopban a termékek adatlapjára! :) Rámentek arra a termékre, amit véleményeznétek, és bal oldalon van egy “vélemény” fül. Nagyon köszönöm! :)

Induljon jól az új év!

A tindigoserum2016 kuponkód segítségével ingyenes szállítás jár a Siker 15% C-vitamin tartalmú Anti-Aging szérumunkra.

A tindigobook2016 kuponkód pedig 500 Ft kedvezményt ad Esszenciális bőrápolás: Gyakorlati útmutató a gyönyörű és egészséges bőrért c. könyvem megvásárlása esetén.

Ha mindkét terméket megveszitek, mindkét kupont tudjátok érvényesíteni.

Az akció 2016. jan. 16-ig tart, ezzel szeretnénk Nektek nagyon boldog és sikerekben 😉 gazdag új évet kívánni!

Tindigo és Tamás

 

 

 

 

 

 


TOP10 kedvenc kozmetikumom 2015-ből

$
0
0

Egy gyors top10, hogy mik voltak a kedvenceim. Amúgy elég nehéz volt 10-et kiválasztanom… Ennél sokkal több van, amit szeretek, és nagyon szívesen használok. Ide most próbáltam olyanokat válogatni, amiket már többször újravettem, vagy nem tudom elképzelni jelenleg, hogy lecserélném.

1. Tindigo Siker 15% C-vitamin tartalmú anti-aging szérum

Minden nagyképűség nélkül nagyon büszke vagyok rá. Rendkívül hatékony, ugyanakkor kíméletes, és soha nem volt ennyire jó szérumom. Minden eddig használt szérumomnál jobb. Mondjuk ha nem így lenne, nem hiszem, hogy piacra dobjuk. :) Megérte a rengeteg munkát, nem volt egyszerű kikísérletezni a tökéletes formulát. Plusz ez mindenképpen nagy mérföldkő a blog, és persze a saját életemben is. :) A saját részletes reviewmat itt találjátok róla>> Akciós kuponkódokat a szérumhoz és a könyvhöz itt találtok>>

2. Schauma Baby tusfürdő és sampon

Illat- és szulfátmentes babafürdető, amivel a hajamat is mosom, bőrbarát, 5,5 pH-val. Igazából semmi extrát nem tud, de nekem pont elég, hogy nem irritálja a bőrömet se a fejemen, se a testemen, és nem szárítja ki a bőrömet. Igazi jolly joker, ha utazunk, vagy nem sminkeltem, az arcomat is megmosom ezzel. (Sminket viszont nem hozza le.) Szerintem semmit nem vettem még ennyiszer újra.

3. Lactacyd Pharma Szenzitív Intim Mosakodó

Nagyon nehéz olyan intim mosakodót találni, ami illat-és szulfátmentes. Minimál INCI-s, pont az van benne, ami kell, semmi felesleges. Nem hinném, hogy az intim részeinknek extra ápolásra lenne szüksége, inkább azt gondolom, hogy a legjobb, ha semmi feleslegeset nem használunk odalent. Főleg lemosható termékekbe teljesen felesleges mindenfélét belepakolni. Kevés kell belőle, sokáig elég, sokszor újravettem ezt is.

4. Akneroxid 5

5% benzoyl-peroxid tartalmú pattanáskezelő. Nagyon hatékony. Szerencsére már ritkán kell hozzányúlnom, de amikor tényleg sok pattanásom jött ki, vagy éppen rossz pillanatomban néha még szétnyomkodom magamat, semmi nem működik ilyen jól, mint ez. Megérdemli, hogy a top10-ben legyen, még akkor is, ha már nem ez a “napi betevőm”.

5. Paula’s Choice Resist Daily Pore Refining Treatment 2% BHA

Nem tudom, miben rejlik a PC Resist BHA titka, hogy 2% BHA tartalma ellenére is napi szinten tudom használni, anélkül, hogy irritálna. A PC 2% BHA liquidje ilyen gyakori használattal megmart, ennél meg semmi mellékhatás, ellenben nagyon jól megnyugtatja a bőröm, és határozottan kevesebb a mitesszerem, és nagyon jó gyulladáscsökkentő hatása van. Nem beszélve arról, hogy tele van anti-aging összetevőkkel. Kíméletes mégis hatásos termék. Szívesen ajánlom érzékeny bőrűeknek és rosaceásoknak. A csomagolása viszont nagyon igénytelenül kopik. Mivel ez egy mondhatni, high-end márka, igazán adhatna erre.

6. COSRX Blackhead Liquid Power 4% BHA

A COSRX 4% BHA Blackhead Power Liquidje is nagyon jó, árérték arányban különösen, plusz a szőrtüszőgyulladásaimra valami hihetetlenül jó, és ha pattanásosabb időszakom van, akkor is ezt veszem elő. Erősebbnek találom, mint a PC Resist BHA-t, de mindenképpen gyengédebb, mint a PC BHA liquid. Érzékeny pattis bőrűeknek ez egy klassz termék.

7. Chica Y Chico Tota-S 3.0

Ez egy koreai pattanáskezelő. Sok gotu-kola kivonat és 3% totarol van benne, meg még néhány hasznos összetevő. Állítólag van anti-oxidáns hatása is. Rajtam valami hihetetlenül jól működik. Enyhe, középsúlyos akné esetén meg lehet próbálni az Akneroxidot erre lecserélni. Ha lelkiismeretesen használom minden este, a BHA hámlasztó fölé, a kettő együtt fantasztikusan jól működik. Alig jön ki azóta pattim, és ami kijön, az is sokkal gyorsabban elmúlik. Az Akneroxidot azért benne hagytam a válogatásban, mert van, amikor sajnos ez már nem lesz elég, de ha nem annyira vészes a helyzet, csak folyton kijön rád 1-2 (néhány) patti, ez nagyon jó választás. Amúgy karalábé-szaga van. 😀 Érdemes egész arcra (vagy a problémás zónákra) használni, és úgy határozottan kevesebb patti fog kijönni. Nincs szárító hatása, meg semmi mellékhatása, egy könnyed, lotion állagú krém, ami picit hidratál is. Holnaptól lesz rá egy nagy exkluzív akció csak Nektek, magyarul a Wishtrenden! :) Ilyen még nem volt, de remélem, örültök majd neki. Nézzetek be holnap is a blogra. 😉

8. Paula’s Choice Lip & Body Balm

Az biztos, hogy józan ésszel én ki nem adnék ennyit egy ajakírre. A másik oldalon viszont annyira jól rendbe teszi a hidegtől cserepesre száradt ajkaimat, hogy ehhez foghatót nem találtam még. Szóval újraveszem mindig… Mentségére szóljon, hogy fél évig legalább elég, ha csak otthon használom, a tégelyes kiszerelése miatt pedig úgy sem dobnám táskába.

9. Avon Care Intensive Relief Sos Krém

Sosem gondoltam volna, hogy a top10-be bekerülhet nálam egy avonos krém, de ezt tényleg nagyon szeretem. Egy nagyon sűrű, zsíros krém, tégelyben. Semmi extra összetevő nincs benne, egy egyszerű, paraffinos krém, talán picit emlékeztet a gyógyszertári krémekre. Nagyon szeretem, a talpamra és a kézfejemre használom éjszakára. Egy kis ureát még el tudnék képzelni bele, de ureásból meg nem találtam ilyen klassz krémesen zsíros állagút. Mivel a 3. tégelyt fogyasztom belőle, megérdemelte, hogy a top10-be kerüljön.

10. GOT2B Moulding Gum

15 éves korom óta hordok rövid hajat, és azóta kerestem a tökéletes hajformázót. Már azt hittem, sose találom meg. Ez egy hajformázó paszta, se nem wax, se nem zselé. Nagyon szeretem, mert nem nehezíti, zsírosítja a hajamat, nem látszik, hogy van rajta bármi, és nem keményedik meg, mint a zselé. Ellenben jó tartást ad a nagyon vékonyszálú hajamnak, de mindezt olyan nagyon “puhán”, természetesen. Ha megfogják a hajamat, akkor sem érezni, hogy van rajta valami. Sapka után csak beletúrok a hajamba, és máris jó ismét. Plusz nagyon jó az illata. (Mivel illatmentes hajformázót úgy se lehet kapni, örülök a jó illatának, és próbálom a fejbőrömre nem kenni.) Rövid hajra ajánlanám csak, de arra érdemes tenni vele egy próbát.

Nálatok milyen kozmetikumok kerülnének bele a top10-be? :-)

Gyönyörű, egészséges bőrt,
Tindigo

PS: Interaktív kiscsoportos bőrápolási oktatás lesz velem szombaton Budapesten!

Téma: Anti-aging

A drogériában tengernyi ránctalanító krém közül választhatunk, amik a legritkábban hozzák meg a várt eredményt. Sőt, a ránctalanítónak titulált krémek 99%-a egyáltalán nem is tud ránctalanítani. Akkor mégis mire jók? Jók egyáltalán valamire? Hol lehet olyan kozmetikumokat találni, melyek valóban segíthetnek? Az előadáson mindent megtudhatsz arról, hogyan előzheted meg a bőröregedést, és milyen reális elvárásaid lehetnek a kozmetikumoktól. A jövőben pedig nem a legdrágább vagy legmárkásabb anti-agingnek titulált kozmetikumtól várod majd a csodát, hanem képes leszel olyan okos döntést hozni, mellyel a bőröd rengeteget fog javulni, és a lehető legtovább marad fiatalos.

Időpont: 2016 január 9. 10:00-13:30
Helyszín: Beautyrobic központ, 1136 Budapest Hollán Ernő utca 9.
Ára:7990 Ft (Az első bőrápolási modulon résztvevőknek 5000 Ft)
Jelentkezés:  ildi.tajti@gmail.com

Chica Y Chico koreai problémamegoldó termékek pattanásos bőrre szuper akcióval!

$
0
0

A Wishtrend megkeresett, hogy mi lenne, ha csinálnánk csak Nektek egy szuper akciót valamilyen “wishbox”-ra. A COSRX és a Chica Y Chico között vacilláltam, de mivel nem rég volt amúgy is egy COSRX wishbox a wishtrenden, végül utóbbi mellett döntöttem.

Az akciós csomagot itt találjátok, magyarul>>

De akiket érdekel, azoknak írtam alább egy reviewt, hogy melyikkel milyen tapasztalataim vannak, aztán katt a linkre az akcióhoz. 😉

CHICA Y CHICO Asta-Z 4.0

Ezt használom a legrégebb óta a 3 közül. 4% astaxanthint tartalmaz, ami szuper antioxidáns, és egyben folthalványító is. 3 féle fermentátumot és gyulladáscsökkentő és folthalványító hatásáról híres niacinamidet is tartalmaz. A márka ajánlása szerint kifejezetten pattanás után maradt foltokra való, de el tudom képzelni, hogy más típusú foltokra is jó, bár nekem csak pattifoltjaim vannak. Segít megelőzni a pattanások hegesedését is. Könnyed kis krém, ami gyorsan felszívódik, nem kukacosodik, és lehet rá sminkelni is. Zsíros bőrre elég a hidratáló hatása, de ha száraz a bőröd, tehetsz még hidratálókrémet utána. Antioxidáns hatása is van, tehát segít megelőzni a bőröregedést. Reggel használom, és mindig teszek utána fényvédőt.

CHICA Y CHICO Beta-Salic 2.0

2% betain-szalicilát és 4% glikolsav tartalmú hámlasztó. Hyaluronsav és többféle antioxiádáns is van benne, tehát öregedésgátló hatása is van. Ezt nemrég kezdtem el használni. Bár az AHA savas hámlasztókat általában nem tolerálom túl jól, ezt eddig nagyon jól bírom napi szinten is. A meglévő pattanásaid gyorsabb gyógyulását és az újabb pattanások megelőzését egyaránt segíti, gyulladáscsökkentő hatása is van. Nagyon könnyed kis krém, az AHA tartalma miatt picit csíp pár percig, de nem vészes, és hamar elmúlik. Este használom arctisztítás után, majd a Tota-S 3.0-mal folytatom, ld. alább. Mivel leoldja az elhalt hámsejteket is, nagyon puha lesz tőle a bőr. Kombinálhatjátok BHA hámlasztóval is úgy, hogy egyik este BHA-t, másik este ezt teszitek fel.

CHICA Y CHICO Tota-S 3.0

Aknéellenes kezelő, meglepően hatékony fegyver pattanások ellen. Nagy mennyiségben tartalmaz gotu kola kivonatot, mely egy nagyon hatékony aknéellenes, antibakteriális és sebgyógyító hatású gyógynövény. 3% totarol kivonat is található benne, mely szintén nagyon jó pattanásokra, de van benne még néhány gyulladáscsökkentő növényi kivonat. Egy csomaggal elhasználtam már. Az INCI alapján várható erős gyulladáscsökkentő hatása valóban jelentkezik is, gyorsan leviszi a pattanásokat, és ez szintén segít, hogy ne jöjjenek ki újabbak. Kémiai hámlasztóval erősítik egymás hatását. Én mindig este használom, a hámlasztó után kenem. Nincs szárító hatása,sőt, hidratál is picit. Egy könnyed állagú, gyorsan felszívódó krém. Száraz bőrűek használhatnak utána éjszakára hidratáló krémet is. Enyhe, középsúlyos akné esetén ez a 3 készítmény akár teljes megoldást is hozhat, de ha nagyon pattanásos vagy, akkor a Tota-S 3.0-át lehet együtt használni egyéb erős aknéellenes készítményekkel, pl. Akneroxiddal.
Az akciós csomagot itt találjátok>> Pattanásokkal küzdőknek tényleg szívből ajánlom. :)
Pattimentes gyönyörű bőrt,
Tindigo

 

2015 legjei

$
0
0

Gondoltam, csinálok legalább annyira Nektek, mint magamnak egy összefoglalót a tavalyi legekről, vagyis a legemlékezetesebb pillanatokról és legolvasottabb cikkekről. Tartsatok velem! :-)

2015-ös legjobb eseményei

  • 2015 végén elindult a saját kozmetikai márkánk, ami rengeteg előkészítést igényelt, és nagyon boldogok vagyunk, hogy egy ilyen egyedülálló termékkel sikerült kijönnünk, mint a Siker 15% C-vitamin tartalmú szérum. (01.16 vasárnapig van egy újévi akciónk is a szérumra és a könyvre, itt találjátok>>)
  • Megírtam első könyvemet a bőrápolásról, mely megjelent nyomtatásban is. Ősszel írtam, nagyon sokat dolgoztam rajta, és örülök, hogy végül sikerült nyomtatott formában megjelennie. köszönöm Nektek, hogy ilyen aktívak vagytok. Mostanáig kb. 10.000 visszajelzés jött a bloggal kapcsolatban, ez nagyon sokat segített a könyvírásnál.
  • Nagyon sok pozitív visszajelzés van már most a szérumról és a könyvről is. Köszönjük mindenkinek, aki véleményez, hozzászól és építő kritikájával segíti munkánkat!
  • Elindult a webshop! Nagyon sokat dolgoztam a webshopon is, amit tudtam, én magam csináltam, és egészen klassz lett szerintem. (Persze volt profi fejlesztőm és designerem, mielőtt még azt hinnétek, mindenhez értek. 😉 )
  • Vége van az egy személyes bloggerkedésnek. Persze a cikket még mindig én írom, és a videókban is én leszek, de most már van segítségem. Tamás az üzlettársam, ő intézi a céges dolgokat, a kiszállítást.
    Az arculattervezés valamint a webshopnak a készítése, üzemeltetése már bőven meghaladta a szakértelmemet, designer aztán végképp nem vagyok, így már abban is van segítségem.
    Természetesen együtt működünk kozmetikai vegyésszel is, anélkül nem is lehet létrehozni saját kozmetikai márkát.
    A forgatásokon van saját sminkesem, Gigi, és operatőröm volt, ami nagyon klassz dolog. Jó, hogy ilyen szuper barátaim vannak, akik segítenek meg még értenek is ilyesmihez. :) A jövőben is igényt fogok rájuk tartani. 😛
  • Elkészültek életem első reklámfilmjei, amikre nagyon büszke vagyok. Nem is gondolnátok, milyen sok munka van egy 2 perces kis filmben. A perfekcionizmus ellenére is azt mondanám, hogy elsőnek nagyon jók lettek. A youtube csatornámon vagy a termékeknél megtaláljátok őket.
  • Elkezdtem oktatást is tartani a Beauty School-ban a Jászainál. Eddig egy általános bőrápolási oktatást tartottam és egyet kifejezetten az anti-agingről, nagyon jól sikerültek, szóval szeretnék még ilyet tartani, akár általánosan, akár tematikusan. Gondolkozom azon is, hogy lehetne akár skype-on kiscsoportos oktatás, így a vidékiek is tudnának jönni, és így még kedvezőbb áron tudnám adni.
  • Megismerkedtem végre egy nagyszerű bőrgyógyász-kozmetológus doktornővel, Dr. Kriston Renátával, aki a könyvemet lektorálta, és bármilyen szakmai kérdéssel zargathatom. Ennek nagyon örülök, mert fontos számomra, hogy mindig hiteles információkat kapjatok a bőrápolásról.
  • 2016-ra is vannak terveink természetesen, de még nem áruljuk el, legyen meglepetés. 😉

Legolvasottabb cikkek 2015-ben, és hogy hányan nézték meg őket (nem összesen, csak 2015-ben)

Elértük az egymillió oldalletöltést is a blogon, szerintem ez azért nem semmi. 😉 Nézzük, mit olvastak a legtöbben!

  1. 10+1 szuper készítésű Valentin-napi ajándékötlet férfiaknak is – 14.798
  2. Megoldások szőrtüszőgyulladásra – 14.608
  3. Rosacea és az érzékeny bőr kezelése – 12.991
  4. Foltok kezelése: májfolt, pattanásfolt, napfolt – 11.284
  5. A korpás-szeborreás bőr kezelése – 9.311
  6. Viszkető, szeborreás, ekcémás és korpás fejbőr ápolása – 8.676
  7. Kémiai hámlasztás otthon – 8.589
  8. A legjobb hajfestékek – 7.937
  9. Hogyan nyomj ki egy pattanást szakszerűen – 7.223
  10. A legjobb nem komedogén hidratálókrémek, amiktől nem leszel mitesszeres, se pattis – 7.376

Néhány kommentár hozzájuk. 😉

  • Ezek a nagy számok hirdetések nélkül úgy valósulhattak meg, hogy nagyon jók a Google organikus helyezéseim. Egyrészt ez azért van, mert content marketinges vagyok, tehát tudom, hogyan kell jól webre írni. Másrészt rengeteg a frissülő tartalom, ami nem csak nekem köszönhető, hanem Nektek is, mert kommenteltek. Szóval írjatok jó sok hozzászólást Ti is! 😉
  • Kicsit vicces, hogy a Valentin-naphoz köthető cikk a legolvasottabb, hiszen ennek köze nincs a bőrápoláshoz. 😀
  • A szőrtüszőgyulladás kapcsán fogok még cikket írni a Philips IPL készülékéről, amit most tesztelek. Szerintem nagyon szuper, a 3. használat óta nincs már egyáltalán szőrtüszőgyulladásom, elvétve sem.
  • A korpás-szeborreás bőr mint definíció, leginkább csak a (magyar?) kozmetikusok között megy így. Egyébként kicsit túl van misztifikálva ez, mint definíció, legalábbis szerintem. Ha valaki mitesszerekre, pattikra hajlamos, akkor ez a fő szempont a bőr kezelése során, és különbséget csak annyit kell tenni, hogy ha valakinek száraz a bőre, máshogyan kell hidratálni és lemosni, mintha zsíros. De attól még a pattanásokra meg a mitesszerekre is ugyanazok a hatóanyagok hatnak. Ezért is szoktam olyan sokszor írni, hogy a bőrápolást legjobb a bőrprobléma felől megközelíteni.
  • A fejbőrproblémákról írt cikkemmel már nem vagyok megelégedve, nem tartom már elég pontosnak. Még nem tudom, hogy ezt írom-e majd át, vagy inkább írok egy (vagy több) új cikket az egyes fejbőrproblémákról. Sajnos ebben én is eléggé érintett vagyok, a nyáron egy hónapig szteroidoznom kellett a fejbőrömet, úgy begyulladt… Szerettem volna azt hinni, hogy a hajfestéstől, és jó sokáig, 3 hónapig nem festettem be a hajamat, de egyelőre úgy tűnik, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
  • Az otthoni kémiai hámlasztás előkelő helyezésének nagyon örülök, szerintem fantasztikusan jó dolog, és örülök, hogy ilyen sokan a blogomon keresztül ismerkedhetnek meg ezzel.

Nektek mik a kedvencek a blogról? Miből szeretnétek még többet olvasni vagy inkább látni?

Nagyon köszönöm, hogy vagytok, és ilyen sokan követtek! :)

Egészséges, gyönyörű bőrt,
Tindigo

 

Hogyan ápolom a szemkörnyékemet?

$
0
0

Sokat írtam már az arcápolási rutinomról, meg hogy hogyan küzdök a pattanások és a foltjai ellen, de még sosem írtam Nektek specifikusan arról, hogyan ápolom a szemkörnyékemet. 30 évesen nem sok ráncom van még, a homlokom kifejezetten sima, egy kis “mérgesráncom” van a két szemöldököm között. Viszont a szemem körül sajnos nagyon ráncos vagyok. Rengeteget nevetek és mosolygok, és ettől teljesen beráncosodik a szemem alatt és most már az arcomra is kezdenek sajnos kifutni a ráncok. :( Voltam nemrég bőrgyógyásznál, aki szintén megerősített abban, hogy sajnos krémekkel nem sok mindent lehet ezen javítani, viszont amennyire lehet, próbálok figyelni az anti-agingre, hogy legalább a lehető leglassabban rosszabbodjon. Igaz, hogy leginkább az segítene, ha nem így nevetnék, mosolyognék, mármint hogy ennyire beráncolom olyankor a szememet, de ezzel nem tudok mit csinálni, szóval amit lehet, azt krémekkel megteszem. Nézzük is a szemkörnyék-ápolási rutinomat!

Amit tudni kell a szemkörnyékápolásról

Semmi különös nincs a szemkörnyékápoló krémekben. A legtöbb hemzseg az irritáló anyagoktól, fizikai fényvédőset nappalra szinte lehetetlen találni, arról nem is beszélve, hogy horror áron megy egy 15 mls kiszerelés, így én teljesen feleslegesnek tartom. Nincs is. Bővebben erről itt>> Szóval én elintézem a szemkörnyékápolást az arcra használt kozmetikumaimmal. Hámlasztót a szemgödörben nem szabad használni, de a gödrön kívül eső szarkalábakra mehet már, oda szoktam is tenni. (Hüpp, hogy vannak ilyenek…) Bővebben erről meg itt>>

Bioderma micellás víz

Esténként ezzel szoktam leszedni a sminkemet. A bőrápolás ott kezdődik, hogy soha nem fekszünk le sminkben aludni, és ez igaz a szemünkre is. Mostanában egyáltalán nem használok nehezen lemosható spirálokat, így ez teljesen jó. Egyébként nyáron voltak masszívabban ragaszkodó darabjaim, akkor a The Body Shop kétfázisú kamillás sminklemosóját használtam, ami nagyon drága, de legalább nem csípett. Sajnos rendkívül érzékeny a szemem, szinte minden csípi, így már nem is szoktam kísérletezni. Fontos, hogy nem szabad dörgölni a szemet!!!! Itatgatni kell! Néha látom, ahogy lányok lemossák a sminkjüket, és utána vörös a szemkörnyékük, ezt nem szabad! Itt egy Lisa Eldridge videó erről. Ennyit azért én nem szöszölök vele, de én is nagyon óvatos vagyok a sminklemosással. Mivel ezután fürdök, én lemosom vízzel is még a micellás vizet.

Paula’s Choice Resist Advanced Replenishing tonik

Ezt ajándékba kaptam a PC-től, és nagyon megszerettem. Sajnos már eléggé fogyóban van. Itt írtam róla egy reviewt>> Ez egy szilikonos sűrű tonik, ami hidratál is. Mivel nekem nem száraz a szemkörnyékem, akár önmagában is elég a hidratáló hatása. Tele van antioxidánsokkal, gyulladáscsökkentőkkel, anti-aging hatása van, a teljes arcomon nagyon szeretem. Amin gondolkozom, hogy egy koreai fermentátumot még beszerzek, az is jó lehet akár szemkörnyékre is.

Hidratáló krém+Tindigo Siker 15% C-vitaminos szérum

A C-vitaminos szérumot lehet használni szemkörnyéken is. Értelemszerűen nagyon kell vigyázni, nehogy bele menjen a szembe, az nagyon csípne. Nekem önmagában amúgy is picit erős, -de legalább hat- az arcomon is hidratálókrémbe keverve használom, így viszont a szemkörnyékem is imádja. Nyilván nem fogja eltüntetni a karikákat a szemed alól, ha nem aludtál 3 napja, ilyen hülyeségeket nem ígérek, de határozottan halványodtak tőle a szemkörnyéki ráncaim. Pár hónap alatt nagyon látványos lett az eredménye, ezen én magam is meglepődtem, alapállapotban nagyon kell néznem, hogy lássam. Csak ne nevetnék meg mosolyognék ugye… Olyankor egyből ráncosodik. Ez tipikusan az a kategória, amin tovább már csak a botox segít, kozmetikum erre a problémára nincs. Amúgy a Benton Snail Bee High Content Lotionbe vagy a Chica Y Chico Astazet 4.0-ba szoktam keverni egy nagyobb adagot, talán úgy 5-6 csepp lehet, és eloszlatom az arcomon, szemkörnyékemen és a végén lehúzom a nyakamra. Magát a terméket itt találjátok, de írtam róla egy reviewt is.

Innisfree The Minimum Suncream SPF 25

Nem írtam még Nektek erről a fényvédőről, pedig nagyon megszerettem. Mivel a szem környéke érzékenyebb, inkább fizikai fényvédőt érdemes ide választani. Sajnos az én szemem könnyezik is a kémiai fényvédőktől, így csak fizikai jöhetett szóba. Ez a fényvédő nem az extra könnyű kategória, viszont nem hagy semmilyen fehér réteget és jól hidratál. Most télen nagyon szeretem, bár nyárra szerintem túl nehéz lesz és az SPF 25 is határeset. Mivel a bőröregedésért 80%-ban a napfény felelős, nagyon fontos, hogy a szemkörnyéket is óvjuk az UV sugárzástól. Ezt a krémet szintén a teljes arcomra használom, a szemkörnyékemre is. Nagyon kíméletes, soha nem bántotta még az érzékeny szememet.

Ennyi, mást nem használok a szemkörnyékemre. Soha nem szárad ki a szemkörnyékem, így semmi szükség rá, hogy nehéz, zsíros krémekkel hidratáljam. Viszont ha ilyen problémád van, hogy a szemkörnyéked ngyon kiszárad, főleg most, hogy ilyen hideg van, akkor akár egy extrémen jól hidratáló, szteroidmentes ekcéma krémet is kipróbálhatsz rá. Azért ajánlom ezt, mert ez relatív olcsó megoldás, és nyugodtan lehet kenni a kiszáradt kézfejre is, vagy bárhova máshova. (Ha az egész arcod nagyon száraz, és nem vagy pattikra hajlamos, mehet az egész arcodra is. Ha az arcod amúgy nem extrémen száraz, akkor csak a szemkörnyékre használd.)

Egészséges, gyönyörű bőrt,
Tindigo

Ti hogyan ápoljátok a szemkörnyéketeket?

 

 

Philips Lumea Prestige IPL készülék teszt

$
0
0

Ma egy szuper készülékről szeretnék írni Nektek, a Philips Lumea Prestigeről, ami egy szőr újranövekedést megelőző készülék. Decemberben kezdtem el tesztelni, és már most olyan szép eredményt értem el vele, hogy gondoltam, megírom Nektek ezt a tesztet róla.

Amikor mindentől szőrtüszőgyulladásod van

71Wv5VYQg9L._SL1500_Mielőtt belemennék a tesztbe, gondoltam, leírom Nektek az én kis szőrtelenítős sztorimat. Nagyon fehér bőrű vagyok, nem vagyok egy szőrös típus, de mint általában a nőket, ami van, az pont eléggé zavar. 15 éve használok borotvát, 10 éve váltottam elektromos borotvára, amit azóta is használok. (Nem, nem lettem jeti tőle, nem igaz, hogy több és erősebb szőröd nő. Akkor óriási hajam is kéne legyen, mert azt is folyton rövidre vágatom, sőt, sokszor nyírattam fel, mégis kis vékonyka babahaj.) Nagyon könnyen lesz szőrtüszőgyulladásom, igazából az elektromos borotván kívül mindennek csúnya szőrtüszőgyulladás lett a vége.

Ez egyébként elég általános gond. Eddig 18.000-en olvastátok el a szőrtüszőgyulladásról írt cikkemet, így az egyik legolvasottabb a blogon, szerintem ez mindent el is mond arról, hogy mennyire zavaró ez a probléma. Próbáltam többféle sima borotvát, epilátort, mindenféle gyantát, szőrtelenítő krémeket, de tényleg mindentől annyira csúnyán begyulladt a bőröm, hogy végül teljesen letettem ezekről. Az elektromos borotvára 10 éve váltottam át, messze ez vált be a legjobban – eddig. Ez nem borotvál olyan simára azért, mint egy rendes borotva, de ennek az előnye, hogy elvétve okoz szőrtüszőgyulladást. Nekem a lábamon sosem okozott, az intim részeken néha igen, de ha csak heti kétszer használtam, akkor nem volt gond. A mostani elektromos borotvám is egy Philips, konkrétan a Philips Body Groomerje, ami hivatalosan egy férfi testszőrnyíró. Hogy mitől férfi? Szerintem attól, hogy fekete és narancssárga… Azért vettem anno ezt, mert a normálisabb női elektromos borotvák 20.000 körül voltak, és mind rózsaszín volt meg “gyémántos”, ami nekem finoman szólva nem jön be, ez meg fekete volt és ráadásul csak 10.000 Ft-ba került. Nagyon elégedett vagyok vele, másfél év használata meg se kottyant neki, és talán egyszer vágtam meg vele magamat, míg a női borotvákkal azért ez rendszeresen sikerült. Na de nézzük, mit tud a Lumea Prestige! :)

Philips Lumea Prestige IPL SC 2009

A készülék fényimpulzusokat küld a szőrtüszőknek, és ennek következtében a testszőrzet növekedése fokozatosan csökken. Egymás között szőrtelenítőnek hívjuk az ilyesmi készülékeket, de igazából szőr-újranövekedés megelőzést ígér. Tehát nem arról van szó, hogy soha többet nem nő ki a szőröd, de óriási lesz a különbség, erről mindjárt írok. 3 fejjel érkezik, van egy testre, egy bikinivonalra és egy az arcra.

A Lumea Prestige használata

  • Nem szabad szoláriumozni és önbarnítózni se, ha használni szeretnénk. (Szoliba amúgy se menjetek, mert szottyadt mamik lesztek. 😛 )
  • 5 fokozat van rajta, nekem a 4-5 fokozat volt az ajánlott. Testen 5-öset próbáltam, intim részen 4-eset.
  • Előtte le kell borotválni a bőrt.
  • A gép a bekapcsolás után addig villog, míg be nem melegszik, de szerintem ez egy perc sincsen. Rá kell nyomni a bőrre. Ha mindenhol rendesen rányomtuk, akkor a hátulján kigyullad egy zöld jelzőlámpa, és ilyenkor lehet vele lőni. Pisztoly kialakítása is van, nekem nagyon kézre állt.
  • Az elején kéthetente kell használni. 4-5 alkalom után elvileg elég már csak 4-8 hetente használni, hogy megmaradjon a szép eredmény. (Ezért sem végleges szőrtelenítés, ahogy azt sokan tévesen gondolják, de ettől még nagyon hatékony.

Hogyan működött rajtam?

  • A lábamon sötétszőke és világosbarna a szőr. Reméltem, hogy működik rajta, de ott nem csinált semmit.
  • Az intim részeken jóval sötétebb a szőröm, (hahaha, látjátok, értetek mindent, hogy ilyenekről írok 😀 ) és itt remekel is, de tényleg.
  • Fájni fáj a kezelés az érzékenyebb részeken, de azért ki lehet bírni, meg hozzá is lehet szokni.
  • Első alkalom után sajnos elég csúnya szőrtüszőgyulladásom is lett, kellett pár nap, mire rendbe jött. Viszont már rögtön az első alkalom után elkezdett kihullani a szőröm. Ez fokozatos, a 2 hét alatt lett számomra is egyértelmű, hogy már most sem vagyok olyan szőrös.
  • A használata után sokkal-sokkal lassabban nő vissza a szőr, tehát ritkábban elég borotválkozni.
  • A 4. alkalomnál tartok, mostanáig a szőröm kb. 70%-80%-a hullott ki, amivel én már nagyon elégedett vagyok. Valamint az utolsó kezelés után már elvétve lett csak egy-két szőrtüszőgyulladásom.
  • Hónom alatt volt még pár szál szőröm, ami picit sötétebb, azok is már nagyjából eltűntek, én ide is a bikinivonalra való fejet használtam. Arcon nem próbáltam, ott tényleg nincs min.

Én kifejezetten utálok szőrös lenni, engem zavar, a gyakori borotválást viszont itt nem bírtam, mert akkor jött a szőrtüszőgyulladás. Engem ez a készülék egy 15 éves problémától szabadít meg, szóval nekem még így is megérné az árát, hogy csak az intim részen tudom használni. (A lábamat akár naponta is borotválhatom ezzel a Philips elektromos borotvával, ott nem lesz tőle szőrtüszőgyulladásom soha.)

Mindenkinek szívből ajánlom, akinek sötétebb a szőre, és szeretne végre hosszú-távon megszabadulni tőle, folytonos szőrtüszőgyulladás nélkül.

Egyéb részletek

  • A Philips oldalán megtaláljátok a technikai adatokat is róla.
  • Nézzétek meg a krémmániás véleményeket is, ott is elég pozitívan nyilatkoztak a Philips IPL készülékekről.
  • Többféle IPL modellje is van a Philipsnek, ez az SC 2009 a legújabb IPL készülék, ez már arcon és bikinivonalon is használható. Ennek a készüléknek az ára 140-150.000 Ft körül van, de szerintem hamar behozza az árát, mivel -ahogy néztem a neten- kozmetikusoknál egy IPL kezelés nagyobb felületen, pl. lábszár+intim rész+hónalj 30-40.000 Ft körül van. (Nyilván drágább géppel, de ez a Philips IPL is tökéletesen jól működik.)
  • A készüléket tesztelésre kaptam a Philipstől, de ez a véleményemet nem befolyásolta.

Ti próbáltatok már IPL-t? Hogyan szőrtelenítetek?

Szép sima bőrt, 😉
Tindigo

Szeborreás dermatitisz a fejbőrön

$
0
0

A szeborreás dermatitisztről sok jó cikket találtok a neten, hogy pontosan mi is ez, ezért én erről csak dióhéjban írnék, kicsit lazább stílusban. Ebben a cikkben inkább gyakorlati tanácsokra szeretnék fókuszálni, hogy konkrétan milyen készítmények segíthetnek, és saját tapasztalataimat is megosztom.

Mi a szeborreás dermatitisz?

A szeborreás dermatitisz a bőr gyulladással járó krónikus betegsége, amitől a bőr viszket, hámlik, pirosas foltok jelentkeznek, de akár még gennyes pattanásokra emlékeztető “dudorok” is megjelenhetnek. A fejbőrön érezhető is, hogy ha megkaparod picit, egyből a körmöd alatt maradnak ilyen hámló flikka-flakkák.

Nem tudják, mi okozza. Lehet faggyútúltermelés, a Malessezia gomba, gének, de a stresszel is összefüggésbe hozzák, sőt, állítólag a hideg időjárás és a száraz levegő is közrejátszhat benne.

FONTOS! Ez a cikk csupán irányadó, ami részben a saját tapasztalataimra épül! Amíg nem diagnosztizálták, az se biztos, hogy ez a bajotok, többféle fejbőr probléma is létezik többféle okból kifolyólag, nézessétek meg! Ha jó ideje semmi nem használ, vagy éppen csúnyán belobban, mindenképpen keressetek fel vele orvost!

Mivel lehet kezelni a fejbőrön?

Megfelelő sampon

  • Kríziskérdés az ezzel a problémákkal küzdőknek. Sajnos a megfelelő sampon nem mindenkinek jelenti ugyanazt, így nincs mese, muszáj próbálgatni.
  • Nekem van egy olyan pechem, hogy nem bírom a szulfátokat. Többféle szulfát is van, leggyakoribb pl. a sodium laureth sulfate, vagy az ammonium laureth sulfate, de nagyon sokféle van, ez egy habzóanyag. A szulfátok kötődnek a bőr proteinjéhez, így hagynak maguk után egy lemoshatatlan réteget, ami irritációt okozhat az arra érzékenyeknél. Nekem a testemen is voltak hámló, száraz, pirosas foltok, nem sokkal rá, hogy átálltam szulfátmentes fürdetőkre, a testemen teljesen elmúlt ez a gond, és a fejbőröm is javult. Sajnos egyáltalán nem biztos, hogy nálad is ez okozza, és lesz bármi javulás szulfátmentes termékektől, de egy próbát megér.
  • Tilos a szappanos hajmosás! A bőr akkor tud megfelelően védekezni, hogy ha a savköpenye egészségesen funkcionál. A szappan erősen lúgos, így értelemszerűen nem tesz jót a bőrön lévő 5,5 pH körül lévő savköpenynek. Ha ezt tesszük, hosszú-távon mindenképpen ártunk vele. Ha a savköpenyt folyton eltoljuk lúgos irányba, akkor soha nem fog tudni meggyógyulni a bőrünk. Ha valakinek a szappantól ideiglenesen javul a bőre, akkor valószínűleg a szulfátokat nem bírja, és érdemes szulfátmentes terméket keresni.

Hogyan válasszunk sampont?

  • Az olvasóim visszajelzése alapján elég ritka, hogy a szulfátok irritálnának, tehát ha neked nincs ilyen gondod, akkor bátran lehet őket is próbálgatni. Amire viszont mindenkinek érdemes figyelni, hogy a samponod semmi irritáló összetevőt ne tartalmazzon, pl. illatanyagok, mint a parfüm, geraniol, citronellol, illóolajok, mint a mentol, kámfor, citrusillók, és a szárító hatású denat. alkohol is kerülendő.
  • Gyógysamponok: Nos, ha kiderül, hogy a szulfátokat nem bírod, akkor itt meg is állt a tudomány, mert én még nem találtam olyan gyógysampont, amiben ne lenne. Persze azért kipróbáltam egyet-kettőt, de egyiktől sem lett javulás. Nos, ha kiderül, hogy a szulfátokat nem bírod, akkor itt meg is állt a tudomány a részemről, mert én még nem találtam olyan gyógysampont, amiben ne lenne. Persze azért kipróbáltam egyet-kettőt, de egyiktől sem lett javulás, sőt, viszkettem tőlük. De ha neked nincs ilyen gondod, akkor érdemes keresgélni köztük, lehetőleg olyat, amit nem nyomtak tele illatanyagokkal.
    • Kén: baktérium és gombaellenes hatása van, gyulladáscsökkentő
    • Zinc pyrithione: gomba- baktériumellenes hatása van
    • Ketoconazole: gombaellenes hatása van
    • Climbazole: gombaellenes hatása van
    • Szalicilsav: segít eltávolítani az elhalt hámsejteket, lerakódásokat és gyulladáscsökkentő
  • Balzsamok: Fontos, hogy ne kerüljön a fejbőrünkre! A bennük lévő bőrpuhító összetevők (emolliensek) a hámsejteket késztethetik, hogy egymásra rétegződjenek, és hámlani kezdjenek.

Amik nekem beváltak

Schauma Baby Sampon és Tusfürdő

Krémmánián itt találjátok>> Nem, nem oldja meg teljesen a fejbőrproblémámat, de legalább nem is ront rajta semmit, sajnos még néha így is azon kapom magamat, hogy vakargatom a fejbőrömet… Szulfát- és illatmentes. A testemen is ezzel fürdök. Igazából bármi mást próbáltam, csak még rosszabb volt, így azt tudom mondani, hogy még ezzel a legjobb. Nem tudom, mennyire jó hosszú hajra, de az is lehet, hogy a fejbőrödet mosod ezzel, és a haj hosszára mást használsz. (Nekem rövid a hajam nagyon.) Arra érdemes figyelni, hogy a fejbőrt alaposan mossuk át, hogy az elhalt hámsejtek lejöjjenek, de ez ne tartson sokáig, és ne is hagyjuk rajta ezt a sampont, mert max. kiszárítja csak a fejbőrt a benne lévő detergens összetevők miatt. Sőt, a fodrász is csak ezzel moshatja meg a hajamat. Sajnos volt már olyan többször is, hogy egyetlen alkalom rossz samponnal való hajmosás után az egész fejbőröm azonnal csúnyán belobbant, így már ezzel sosem kísérletezek.

Fújós hajbalzsam

Mivel rövid a hajam, ezért nem tudom megoldani azt, hogy ne kerüljön a fejbőrömre a balzsam, viszont szeretem a balzsamot, jó a hajamnak. Illatmentes hajbalzsam alig van, de mivel csak a hajamra kerül, kompromisszumot kötöttem az illattal. Ezt a Gliss Kur fújós változatot használom, ezt nem kell kimosni. A tenyerembe spriccelem, felkenem onnan a hajamra, így nem kerül szinte semmi a fejbőrömre.

Hajformázók

A hajhabról lemondtam, mert nem akarok semmit rizikózni, na jó, nagy-nagy alkalmakkor használom, mert azért dúsabbra tudom azzal beszárítani. De a mindennapokban csak simán beszárítom a vizes hajamat körkefével, majd a GOT2BE moulding gumot használom.

BHA hámlasztás

COSRX BHA hámlasztómat, ami egy vizes állagú hámlasztó, rá szoktam kenni a fejbőrömre is akár, legalábbis oda, ahol konkrétan érzem a gyulladást. Nagyon jó rá, csak hát nem túl kellemes használni, és nem árt utána hajat mosni. Pl. este bekenem, reggel hajat mosok. Nem túl költséghatékony, ezért ha nem vészes a helyzet, akkor csak a problémás, éppen viszkető, gyulladt területekre szoktam, így még a hajmosást is meg lehet úszni.

Diprosaliac oldat

Súlyos esetben szteroidot adnak rá, én nyáron, amikor nagyon csúnyán kijött rajtam, és az egész fejbőröm be volt gyulladva, akkor a vényköteles Diprosaliac oldatot kaptam rá, amiben a szteroid mellett szalicilsav is van. Egyáltalán nem vagyok szteroidpárti, de van, amikor egyszerűen más nem használ. Még mindig jobb, mind a gyulladt akármiket szétkapirgálni, és véresre vakarni a fejbőrt. Rövid-távon csodaszer, hosszú-távon persze nem megoldás, de szerintem aki ezzel a problémával küzd, az elmondhatja, hogy ez hol jobb, hol rosszabb, és ha éppen nagyon rossz, akkor jöhet a szteroidok. Ha nagyon begyullad a fejbőrötök, vagy semmi nem használ rá, mindenképpen menjetek bőrgyógyászhoz vele!

Hajfestés

Nagyon régóta festetem a hajamat. Nyáron, mikor szteroidot kellett használnom, úgy begyulladt, akkor nem festettem be majdnem 3 hónapig, mert féltem, hogy még rosszabb lesz tőle. Végül nem bírtam tovább, mert olyan csúnya volt a lenövésem, és semmivel nem lett rosszabb tőle, sőt, nem sokra rá, el is múlt. Biztos nem a hajfestéstől gyógyult meg,  de úgy vettem észre, hogy nem is ront rajta. Nyilván egy orvos se tanácsolná, hogy festessük a hajunkat, mindegyikben sok a fejbőrre az irritáló hatással lévő összetevő, és a hajszálaknak se tesz jót. Így ez sem tanács, hogy festesd a hajadat, egyszerűen csak a saját tapasztalatomat szerettem volna veletek megosztani.

Összegzés

Sajnos ez egy olyan probléma, ami egész életen át elkísérhet, és hol jobb, hol rosszabb. Nagyon változó, hogy kinek mi válik be rá, így azt tanácsolom, hogy legalább egyszer menjetek el vele bőrgyógyászhoz, akinek ki tudjátok kérni a véleményét. Valamint próbálgassátok a különböző szép összetevőlistás samponokat, mert nem lehet előre tudni, hogy kinek mi válik majd be.

Nektek van valamilyen fejbőr problémátok?

Egészséges bőrt,

Ildi

 

A legjobb magnéziumkészítmény: Magnosolv

$
0
0

Mivel a bőrápolást holisztikusan közelítem meg, és fontosnak tartom a helyes étkezést, életmódot is, sokszor kérdezitek, hogy milyen vitaminokat, táplálék-kiegészítőket szedek. Rendszeresen csak D-vitamint, viszont kúraszerűen szoktam szedni más vitaminokat, mint pl. a C-vitamint, vagy a magnéziumot.
Magnéziumot akkor szoktam szedni, ha nagyon enervált vagyok, stresszes időszakom van, ha begörcsöl a lábam, „tikkel” a szemem (tudjátok, így remeg a szemhéj). Szokták mondani, mindennek eljön az ideje, hát ennek is eljött. 😀 Az egyik gyógyszertárban futottam bele a Magnosolv szóróanyagába, amit sorbanállás közben unalmamban elolvastam. Aztán meg is vettem, és most úgy éreztem, hogy eljött az ideje, hogy írjak róla, meg úgy általában a magnéziumhiány tüneteiről, és a magnéziumkészítményekről.

Kell-e mindig magnéziumot szedni?

Magnéziumot nem kell folyamatosan szedni, de mivel ételeink ásványi anyag tartalma igen alacsony, így előbb-utóbb észlelhetjük magunkon a magnéziumhiány tüneteit – ilyenkor érdemes egy 4 hetes kúrát tartani. A magnéziumot szájon át túladagolni nem lehet, ugyanis csak annyi szívódik fel belőle, amennyire a szervezetnek szüksége van, a felesleg kiürül a széklettel.
Sokan kérdezik, hogy meddig kell a magnéziumot szedni? Az ideális kúra hossza egyénenként nagyon eltérő lehet. Az viszont biztos, hogy ha sikerült feltölteni a magnéziumraktárakat, akkor a magnézium egy része már nem szívódik fel, hanem a tápcsatornában marad, ami lágyíthatja a székletet. Tehát ha ezt tapasztaljuk, a magnéziumraktáraink valószínűleg már csordultig vannak magnéziummal. Ez a székletlágyító (mellék)hatás a nők jó részénél akár előnyös is lehet!

Milyen tünetei lehetnek a magnéziumhiánynak?

  • izomgörcsök, a leggyakoribb talán a lábikra görcs,
  • gyengeség,
  • nyugtalanság, ingerlékenység,
  • erős fejfájás, migrén,
  • alvásproblémák,
  • magas vérnyomás,
  • szívdobogásérzés,
  • szemhéjremegés (tikkel a szem).

Természetesen ha pl. nem tudsz aludni, vagy ingerlékeny vagy, az nem csak a magnéziumhiánytól lehet, de egy próbát érdemes tenni ilyenkor is, ugyanis ha ez az oka, el is múlik a megfelelő magnéziumkészítménytől.

Kiknek ajánlott még?

  • Sportolóknak, szívbetegeknek, cukorbetegeknek, terheseknek, diétázóknak, stb.
  • Alapvetően igaz, hogy a táplálékunk gyakran nem tartalmaz elegendő ásványi anyagot, így nagyon sokan magnéziumhiányosak, különösebb betegség vagy fokozott fizikai aktivitás stb. nélkül is.

Hogyan kell szedni?

Érdemes nem étellel együtt, hanem étkezések között szedni, mert arra érzékenyeknél puffadást okozhat. Ha valakinek a gyomra „szuperérzékeny”, akkor inkább reggel éhgyomorra vegye be.
Bizonyos gyógyszerek, mint pl. a vaskészítmények, a tetraciklinek, a nátrium-fluorid, kálcium stb. gátolja a magnézium felszívódását. Ezért ilyenkor 3-4 órás szünetet kell tartani és akkor bevenni a magnéziumot.

A piacon kapható magnéziumkészítmények összehasonlítása

Először is fontos tudni, hogy a piacon kapható magnéziumkészítmények különböző magnéziumsókat tartalmazhatnak, pl. magnézium-citrát, magnézium-laktát stb. Ezért nagyon megtévesztő, amikor ránézünk a dobozra és csak a magnéziumsók mennyisége van feltüntetve, mert ha csak ezt nézzük, akár azt is hihetnénk, hogy például a Magnerot magnéziumtartalma a magasabb:
MagneB6: 470 gramm magnézium-laktát
Magnerot: 500 mg magnézium-orotát-dihidrát
A magnéziumkészítmények összehasonlítása kizárólag magnézium(ion)-tartalmuk alapján lehetséges, mert a készítményeket alkotó magnéziumsók eltérő mértékben képesek magnézium(ion)ná alakulva hasznosulni a szervezetben. Tehát az is fontos hogy milyen só van egy készítményben, és az is, hogy abból mennyi.
Természetesen ez alapján egy laikus nem megy messzire, nem hiszem, hogy sokan tudnánk, hogy melyik hogyan alakul át, viszont a Magnosolv oldalán van egy szuper kalkulátor, ahol ezt kiszámolhatjuk, ha a dobozon megtaláljuk a magnéziumsók mennyiségét, de nincs feltüntetve a magnézium(ion)-tartalom.

Ugyanitt meg lehet találni azt az összehasonlító táblázatot is, amit a patikában a szórólapon láttam először, és most ide bemásolom nektek.

magnosol2v
Ebben a táblázatban egy tabletta/kapszula magnéziumtartalma van feltüntetve, de ami ennél is fontosabb, hogy gyakran még maximális dózisban szedve sem fedezi sok készítmény a napi szükségletet (pl. MagneB6 48 mg/tabletta, max. dózis: 6 tabl. = 288 mg Mg).
Mennyi a napi magnézium(ion) szükséglet? Felnőtteknél 375 mg, várandósoknál általában 50-150 mg-vel nagyobb, de kóros terhességben még ennél is több lehet. A sportolók Mg-szükséglete a fizikai igénybevétel mértékétől, kortól és nemtől függően a normális napi szükséglet kétszerese-háromszorosa is lehet.
Mint látjátok, a napi ajánlott mennyiség a Magnosolv kivételével nem is fedezi a napi magnézium szükségletet… (az utolsó négy vényköteles magnézium-injekció..
A másik, amit még néztem, hogy ott az agyonreklámozott MagneB6. Ennek maximális dózisa 6 tabletta, ez 288 mg magnéziumbevitelt (napi szükséglet 77%-a) és 30 mg B6 bevitelt jelent, holott a napi javasolt B6 bevitel 1,4 mg!!! Akkor most mi van? Egyébként sehol semmi hiteles infót nem találtam arról se, hogy tényleg kéne B6 vitamin a magnézium felszívódásához (ugyanígy teljesen felesleges a D vitamin mellé K vitamint szedni, fog az hatni „simán” is).

Saját tapasztalat

A Magnosolvból végigcsináltam egy kúrát. Pont 30 tasak van egy dobozban, éppen egy havi adag. Szerettem benne, hogy csak napi egy tasak kellett belőle, szóval nem kellett arra figyelnem, hogy reggel-délben-este beszedjem. Az íze picit citromos, teljesen rendben van. A tikkelésem szinte azonnal teljesen megszűnt. Kicsit nyugodtabb is lettem meg jobban is dolgoztam, de persze itt már nem tudom 100%-ig azt mondani, hogy ez csak a Magnosolvnak köszönhető. De elég stresszes időszakom van, mindig van valami a webshoppal, a háttérben zajlanak az új kozmetikumaink fejlesztése, hogy a többiről ne is beszéljek, tehát van mindig teendőm bőven. Ilyenkor meg jól jöhet egy kis extra magnéziumkészítmény. Nagyon ajánlott még sportolóknak és terhesség alatt is.
Érdekes volt még, hogy ha vízbe öntöm, akkor pillanatok alatt felhabzik, szinte megkeverni se kell, teljesen feloldódik. Sose láttam ilyet. A magnézium (meg mindenféle) pezsgőtablettáknál eddig még mindig azt vettem észre, hogy bedobod a vízbe, elkezd pezsegni, lesüllyed az aljára, és marad egy ilyen oldhatatlan réteg a pohár alján. Ezt írják róla a honlapon:

Topogranuláció:
A Magnosolv® granulátumot az Ausztriában élt magyar származású Gerhard Gergely Professzor által kifejlesztett és szabadalmaztatott „topogranulációs” technológiával állítják elő.

Az eljárás előnye a megnövelt stabilitás (felhasználhatóság) valamint a hatóanyag gyorsabb kioldódása és elszívódása. A Magnosolv® granulátumban lévő magnézium-karbonát és -oxid víz jelenlétében a hozzáadott  citromsavval heves reakcióba lépve és magnézium-citráttá alakulva gyorsan és tökéletesen feloldódik. Az így létrejövő oldott állapotú magnézium-citrát, szerves magnéziumként kiválóan hasznosul a szervezetben.

Étrend-kiegészítő vagy gyógyszer?

Erről még szerettem volna Nektek röviden írni ebben a bejegyzésben.
A gyógyszer és az étrend-kiegészítő között az az alapvető különbség, hogy míg a gyógyszer bizonyítottan hatékony adott betegség kezelésére/gyógyítására, addig az étrend-kiegészítőnek nem lehet gyógyhatást tulajdonítani.
Ha étrend-kiegészítőt választunk, akkor lehetőleg jól ismert gyártó (még jobb, ha ismert gyógyszercég) terméke legyen, mert talán ebben az esetben várhatjuk leginkább, hogy pont olyan gondossággal és minőségben gyártják az étrend-kiegészítőiket is, mint a gyógyszereiket, betartva a gyógyszerek gyártására, szállítására vonatkozó legszigorúbb szabályokat is. A gyógyszercégek nem tennék kockára a hírnevüket azzal, hogy kifogásolható minőségű terméket forgalmazzanak.
A gyógyszerek forgalomba kerülését évekig tartó vizsgálati fázis előzi meg, amíg sikerül a gyógyszer hatékonyságáról és biztonságosságáról meggyőződni, és a gyártása/szállítása csak szigorú minőségi követelmények betartásával lehetséges. Ezzel szemben az étrend-kiegészítőt egyik napról a másikra forgalomba lehet hozni, és csak arra kell vigyázni, hogy ne legyen tiltott hatóanyag vagy állítás a dobozára írva, mert forgalomba kerülése előtt senki nem ellenőrzi a terméket, csak a dobozt(!).

Honnan tudhatjuk, hogy gyógyszerről vagy étrend-kiegészítőről van szó?

  • a készítmények dobozán és reklámanyagain is egyértelműen fel kell tüntetnie a gyártónak, hogy az adott készítmény gyógyszer vagy étrend-kiegészítő, ezt érdemes ezt vásárláskor ellenőrizni,
  • a gyógyszerek esetén a dobozban „Betegtájékoztató”-t találunk,
  • és sokan nem tudják, de a jól ismert: „A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!” figyelmeztető szöveg is csak a gyógyszerreklámok kötelező eleme.

Tehát ha nem tudjátok, hogy egy készítmény gyógyszer vagy csak étrend-kiegészítő, elég megnéznetek a dobozát és hogy van-e betegtájékoztatója. Ha van, akkor gyógyszer besorolású, és nem kérdéses a minősége. Nagyon nem ugyanaz a kettő, bár mindkettő megvásárolható a gyógyszertárakban.

Bár ez most nem kifejezetten bőrápolás volt, remélem, azért tudtam ezzel is segíteni! :) Ne feledjétek, hogy a szép bőrnek elengedhetetlen része az, hogy egyébként mit viszünk be a szervezetünkbe!

Egészséges, gyönyörű bőrt,
Ildi


Valentin-napi különkiadás – VIDEÓ! :)

$
0
0

Tudom, hogy sokan hiányoltátok már a pozitív lelkizős bejegyzéseimet, meg hogy nincs semmi személyes a blogon egy jó ideje… Sajnos elég nehéz időszakom volt, sőt, még kicsit van is, és erről most tudtam először beszélni ebben a videóban. Igyekszem most már újra olyan vidám és boldog lenni, mint régen, és segíteni Nektek, hogy jól érezzétek magatokat a bőrötökben! :) Az elmúlt hónapokban nem éreztem volna hitelesnek magamat abban, hogy tanácsokat osztogassak, ki hogyan érezze jól magát… De jelentem, sokkal jobban vagyok, és elsőnek most ezzel a videóval szeretnék Nektek néhány tippet adni ahhoz, hogy hogyan érezzétek jól magatokat Valentin-napkor, akár szinglik vagytok, akár párkapcsolatban éltek. :)

Az akciós termékeket ezen a linken éritek el>>

Első sajtótájékoztatónk – Tindigo

$
0
0

Gondoltam, beszámolok Nektek nagyon röviden az első sajtótájékoztatónkról, hátha valakit érdekel. :) Szerettünk volna Tamással egy sajtótájékoztatót, mielőtt piacra dobjuk a terméket, de annyira közeledett a karácsony, hogy a nagy kapkodásban már nem jutott rá időnk a tavalyi évben. Ami késik, nem múlik. Végül február 18-án meg is tartottuk.

A Garibaldi Bisztróban tartottuk, a Kossuth térhez közel. Ügyeltünk rá, hogy ne a szokásos “sajtós” reggeli legyen, szénsavas üdítőkkel, meg cukros péksüteménnyel, hanem egészségtudatos, de finom ételeket és italokat adjunk. :) Volt nagyon fincsi gyümölcstál, zöldség-snack, joghurtos mártogatós, teljes kiörlésű szendvicsek, valamint víz, gyümölcslé és házi limonádé közül lehetett válogatni.

Az újságírók nagyon kedvesek és közvetlenek voltak. Őszintén szólva nem vagyok egy izgulós típus és nem is jövök zavarba, ha mások előtt kell beszélnem, nekem ez könnyebb még mindig, mint egyedül a videókamerába mondanom a magamét. Szeretem, hogy van visszajelzés azonnal, látom az arcokon, hogy élvezik vagy éppen unják amit mondok. Szóval az túlzás, hogy izgultam, de szerettem volna a lehető legjobb formámat hozni. :)

Nem szerettem volna egy olyan uncsi sajtótájékoztatót tartani, ahol végignyomkodok egy prezentációt, elmondom, hogy na akkor ez egy ránctalanító csodafegyver, a legjobb a piacon, (bár ez így van 😛 ) ez és ez van benne, aztán igazából mindenki csak udvariasságból figyel oda. Ehelyett elmondtam, hogy hogyan is indult a saját sztorim, mennyi mindent próbáltam 10 éven keresztül, hogy megszabaduljak a pattanásoktól, hogy hogyan indult a blog, és persze hogy mennyi mindent köszönhetek Nektek, például a könyv ötletét is Ti adtátok. :) Elmeséltem azt is, hogy miről is van szó, amikor azt mondjuk, ránctalanítás, hogyan lehet valóban serkenteni a kollagéntermelést, erre a témára különösen fogékonyak voltak. Az újságírók olyan aktívak voltak, és annyit kérdeztek, hogy végül a tervezett 20 perc helyett majdnem egy órát beszéltem. Bár igaz, hogy akármennyit tudok beszélni a bőrápolásról. :)

Nagyon jól sikerült a rendezvény, tényleg nagyon kedvesek voltak az újságírók, mindegyikük nagyon szimpatikus volt, klassz volt a helyszín, finomak az ételek.

Végül itt vannak a fotók, azoknak, akik FB-nem látták, feltöltöttem ide is.

Gyönyörű, egészséges bőrt,
Tindigo

 

12764494_1067292623291751_6442022571557475567_o 12716002_1067292759958404_2499379753876526762_o 12017572_1067292793291734_6445549002285193986_o 12755139_1067291626625184_1242443724_o (1) 12710825_1067292599958420_4526212999354190233_o (1) 12747254_1067292596625087_107055790249386555_o

Szandra segített a szervezésben, szuper volt :)

 

Bőrápolás, táplálkozás és vitaminbevitel a terhesség előtt és alatt

Hogyan válassz jól fényvédőt?

$
0
0

Tegnap kiraktam a Facebookomra, hogy újravettem kedvenc téli fényvédőmet, az Innisfree The Minimum Sun Cream SPF 25 fényvédőmet, és megkérdeztem, mit használtok. Illetve aki még nem követ FB-n, az nyomjon rá a lájkra, mert igyekszem ott is érdekes és hasznos dolgokat közölni veletek, ne maradjatok le semmiről. 😉 Itt az FB oldalam>>

Kaptam sok kommentet tőletek, amiket szeretnék egy összesítő blogpostban is lereagálni, mert nagy félreértések vannak! :-)

  • Mivel a bőröregedésért 80%-ban az UV sugárzás felelős, kell a fényvédő. Télen és borús időben azért van rá szükség, mert az UVA sugárzás a felhőkön és az üvegen is keresztül hatol, akkor is, ha ebből nem érzünk semmit, mint nyáron, amikor szó szerint tud égetni a nap. Másrészt a foltok is részben a napfénynek “köszönhetőek”, szóval emiatt is fontos.
  • Semmilyen olaj, növényi vaj nem helyettesíti a fényvédőt! Max. SPF 6 körüli értékkel bírnak, ami annyi, mint halottnak a csók.
  • Mivel az illatanyagok fényérzékennyé tehetik a bőrt, érdemes fényvédőből illatmenteset választani. (Azon túl, hogy az illatanyagoknak irritáló hatása lehet a bőrre.) Ne legyen benne denat. alkohol sem, mert ez irritálja és öregíti a bőrt.
  • Egy SPF 30 96,6%, egy SPF 50 fényvédő 98%-át szűri ki az UVB sugárzásnak, tehát szinte mindegy, melyiket veszitek. Szóval hogy most SPF 25, vagy SPF 50, nem bír olyan óriási jelentőséggel. Én nyáron is használok SPF 30 körüli fényvédőt, csak arra figyelek, hogy strandoláshoz vízállót válasszak. Jó, nem baj, ha van egy SPF 50-es fényvédőtök, ha egész nap kint vagytok a szabadban, de alapvetően nem ezen múlik. Inkább figyeljetek a megfelelő mennyiségre, és kenjétek újra gyakran.
  • Télre nekem azért van más fényvédőm, jelen esetben a képen is látható Innisfree, mert ez egyben jól hidratál is. Ilyenkor sokkal szárazabb a bőröm, és nekem tetszik az ún. “dewy” look, ami az az igazi csillogó bőrfény, és szeretek ásványi púderalapozót használni, ami alá szintén nagyon jó az ilyen típusú előkészítés. A lényeg, hogy szeretek erre sminkelni. Nyárra biztosan keresnem kell valami mást, mert olyankor zsíros a bőröm, és ez lefolyna szerintem. De nem az SPF érték miatt akarok mást nyárra! Itt megtaláljátok az INCI-t, minimál INCI, nincs benne illatanyag, és csak fizikai fényvédőt tartalmaz, teljesen korrekt. Felbontás után csak 3 hónapig jó, én kb. ennyi idő alatt használok el egy kisebb fényvédőt, szóval pont ideális nekem.
  • Választhattok kémiai fényvédőt is, ha nem könnyezik tőle a szemetek, és jól tolerálja a bőrötök. Vagy a szemkörnyékre lehet külön fizikai fényvédőt tartalmazó krémetek. A legjobbakat itt szedtem össze>>

Végül: tényleg szívből ajánlom az Esszenciális bőrápolás c. könyvemet. Ebben minden hasonló és fontos tudnivalót összeszedtem, tisztázza a fejekben lévő félreértéseket. Igaz, hogy itt van a blogban is, de több mint 300 cikk van… Azok a lányok vannak képben nálam, akik régóta olvasnak, követnek. Ha gyorsan akarsz használható bőrápolási tudáshoz jutni, akkor a könyvemet Neked találtam ki. A könyv nagyon jól átlátható, nem túl hosszú, 105 oldalas, de mégis minden benne van, ami fontos. Többek között a fényvédelem is, ennél bővebben, de rendszerezetten. Most lesz rá 20% kedvezmény nőnap alkalmából, tehát 2.320 Ft-ba fog kerülni. Azt simán garantálom, hogy többszörösen vissza jön az ára, mert sokkal tudatosabban fogtok kozmetikumot választani. De hogy ne kelljen várni addig azoknak, akik most kedvet kaptak hozzá, azoknak itt egy kupon, ami 20% kedvezményt biztosít a kosár végösszegéből ma és holnap! Kuponkód: okosborapolas (Aztán már nőnapi akcióban le lesz árazva 6-7-8-án központilag.) Ha barátnővel összeálltok, már a szállítási költség se olyan vészes. 😉

A könyvet itt találjátok, bele is tudtok olvasni>>

Gyönyörű, egészséges bőrt,

Tindigo

Lézeres ér- és seprűvéna kezelés- teszt és vélemény, akcióval

$
0
0

Talán 18 voltam, amikor már seprűvénák voltak a lábamon, később lett pár visszér is. Kialakulásokhoz hozzájárulhat genetika, állómunka, ülőmunka, keresztbetett lábak stb. Mivel nagyon fehér bőröm van, mindig zavart, hogy szó szerint virítottak a lila kis erek a lábamon, és sokszor meg is jegyezték, hogy ilyen fiatalon hogyan lehet ilyen problémám? Számtalan krémet kipróbáltam, soha egyik sem használt, és most, hogy már értek a kozmetikumokhoz, nem is lenne ilyen irreális elvárásom, hogy egy krémtől eltűnjenek. Korábban sokszor gondolkoztam azon, hogy elinjekcióztatom őket, de mindig elrettentett a trombózisveszély, és a 6 hétig kötelező gumifásli hordása. Szerencsére a technológia egyre fejlődik, így már nem csak az injekció áll rendelkezésre. Hosszanpulzáló Nd-YAG lézerrel kezelték az ereket a lábamon, és picit az arcomon, nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, így most erről hoztam Nektek egy beszámolót.

Hogyan működik a hosszanpulzáló Nd-YAG lézer?

A bőrbe hatoló hosszú impulzusú Nd-YAG lézerfény-nyaláb elnyelődik a hemoglobinban, azaz a vérfestékben. A vérfesték kicsapódva egy stopot hoz létre az érben, melynek megszűnik a friss vér-utánpótlása majd rövid idő múlva a sérült ér felszívódik.
A lézer segítségével bármelyik testfelületen kialakuló éreredetű képlet kezelésére nyílik lehetőség: leggyakrabban az arcon és a lábszáron kerül sor kezelésre. A lézerkezelésnek számos előnye van: nagyon pontosan irányítható, precízen megszabható az alkalmazott energia, így nem károsítja az ép szöveteket és nem hagy nyomot az egészséges bőrfelületen. Most én leginkább a lábamon lévő seprűvénákra és visszerekre próbáltam, de egy hajszáleret az arcomról is eltüntetett a doktornő.

Saját tapasztalataim Dr. Kriston Renáta doktornőnél

A kezelést a Hattyú Esztétikában vettem igénybe, Dr. Kriston Renátánál. (Igen, ő lektorálta a bőrápolási könyvemet is. ) A kezelést konzultáció előzi meg, ahol a doktornő kikérdezett, majd elmagyarázta, hogy pontosan mi fog történni. Először egy fehér filctoll-szerűséggel körbekarikázta a problémás területeket a lábamon. Majd a nagyon kedves és csinos asszisztense egy érzéstelenítő krémet kent a kezelendő területekre. Kb. 15-20 perc múlva hatott, ekkor kezdte el magát a kezelést. A lézerrel az orvos belelő a problémás területre, és ez érzésre is ilyen. Egy hirtelen, éles, forró fájdalommal jár, most nem fogom Nektek azt írni, hogy meg sem érzitek, hamar kiderülne, hogy nem így van. :-) Viszont csak egy pillanatig tart az egész, és abszolút kibírható, őszintén szólva én sokkal rosszabbra számítottam. Az legalábbis biztos, hogy én ennél sokkal többet is kibírnék, hogy megszabaduljak a csúnya, lila ereimtől, bár persze nem bánom, hogy egy pillanatig tartó fájdalom az egész.
Utána a lézerezett területeken a bőr egy picit piros lehet, ill. egy picit úgy ég, jól esik rá a hideg. De ez nekem csak azon a tenyérnyi összefüggő felületen volt, amit fotóztam is. Ahol csak egy-egy ér volt, ott én nem éreztem semmilyen fájdalmat, sem égő érzést a kezelés után. A kezelt felületeket hámosító krémmel kenték be, és otthoni használatra is az javasolt. Amit imádok a kezelésben, hogy utána már jöhettem-mehettem, másnap már táncoltam, nem kellett fáslizni, szóval semmiről nem kellett lemondanom. Másnapra már egyáltalán nem is fájt, még akkor sem, ha hozzányúltam. Az első kezelés után nem, de a második kezelés után lett néhány kékes-zöld foltom a lézertől, mintha megütöttem volna, de szépen felszívódnak, nem kell aggódni rajta.
Az arcomon is kipróbáltuk, itt egyetlen zavaró hajszálerem volt. Nagyon sajnálom, hogy nem csináltam előtte utána fotót, ugyanis egyetlen lövéstől elmúlt! Sőt, bár utána piros lett, estére nyoma sem maradt. De az érnek sem… Nem tudok már mit fotózni, mert másodszor nem kell kezelni. Nagyon ajánlom azoknak is, akik az arcukon küzdenek zavaró hajszálerekkel.
A kezelés után kerülendő a nap, a szolárium, a forró fürdő, szauna, gőzfürdő, és fényvédőt kell használni.
Egy kezeléstől azért nem feltétlenül tűnnek el teljesen az erek, de látványos a javulás, itt látjátok, háromszor voltam eddig. Még megyek majd. 3 hetente lehet menni, és jellemzően 1-3 kezelés szokott szükséges lenni a teljes javuláshoz. (De lábakon lévő vastagabb ereknél 4-5 is kellhet.)

A változás képekben

lezeres-erkezeles

  • Az első képen az eredeti állapotot látjátok.
  • A második képen az 1. kezelés után látjátok.
  • A 3. képen a 2. kezelés után.
  • A 4. képen pedig a 3. kezelés után.
  • A 4. képen nem tűnik jobbnak a helyzet, mint a 3. képen, de ez azért van, mert a kezelés után az erek bepirosodnak, és fokozatosan halnak el, tehát kell 3 hét, mire szépen felszívódnak, és még fele ennyi idő se telt el az utolsó kezelésem óta.
  • Sőt, átmenetileg elég csúnyán tud kinézni, nekem néha eléggé bevérzett, de 3 hét alatt teljesen felszívódott.
WP_20160209_10_37_20_Pro (1)

Bevérzés lézer után, ami teljesen felszívódik, nem kell miatta aggódni.

 

kriston_renata

Dr. Kriston Renáta

 

Mire jó még a hosszanpulzáló Nd-YAG lézer kezelés?

  • Hajszálértágulat:
  • Rosacea
  • Tűzfolt
  • Haemangioma: (a bőrfelszínből laposan, vagy félgömbszerűen előemelkedő, változó nagyságú bíbor vagy lila színű, békés képletek. Jóindulatú elváltozások, de sérülékenyek és jelentős vérzés forrásává is válhatnak.)

Árak és akció

Most 20% kedvezménnyel vehetitek igénybe! Ez az akció csak az én olvasóimnak szól, mondjátok, hogy nálam olvastatok róla, és szeretnétek az akciós árakon igénybe venni a kezelést. :)

  • 0 – 100 lövésszám: 15.000 Ft helyett 12.000 Ft
  • 100 – 200 lövésszám: 18.000 Ft helyett 14.400 Ft
  • 200 lövésszám felett: 25.000 Ft helyett 20.000 Ft

Figyelem! Az akciós árak akkor érvényesek, ha még március hónapban megtörténik az első alkalomra a bejelentkezés!

(Nekem kb. 100 lövés kellett összesen a két lábamra egy alkalommal.)

Ellenjavallatok:

  • terhesség, szoptatás
  • aktív fertőzés, gyulladásos folyamat a kezelendő bőrfelszínen
  • kóros hegesedésre (keloid) való hajlam
  • cukorbetegség, kötőszöveti, autoimmun megbetegedés, immunszuppresszív kezelés
  • epilepsia
  • előző lézeres kezelés során fellépő problémás bőrtünetek
  • fényérzékenyítő gyógyszerek szedése

Ez egy általános leírás! Ha valamelyik ellenjavallatba beletartoztok, akkor nyugodtan kérdezzetek rá a doktornőnél. Pl. én szedek fogamzásgátlót, aminek lehet fényérzékenyítő hatása, de ettől még meg lehetett csinálni a kezelést.

Nektek van ilyen gondotok? Próbáltatok rá valamilyen kezelést? Vagy most kedvet kaptatok kipróbálni ezt a speciális lézert? :-)

 

 

KALLOS FLORILLUM fény hamvasító szőke hajra

$
0
0

Ma egy tesztet hoztam Nektek, mert végre találtam egy szuper hamvasítót, amit én is tudok használni. Sajnos nálam a hamvasító samponok nem jöhetnek szóba, mivel a (fej)bőröm nem bírja a szulfátokat, és viszketek tőlük. Ezért már jó ideje a Schauma babasamponjával mosok hajat, ami egy illat- és szulfátmentes sampon. Nagyon szeretem, viszont a szőke hajam mindig besárgult, ami egyébként normális, ezért is találták ki a hamvasító samponokat. Egy időben ezt annyira meguntam, hogy vörös voltam, aztán aranyszőke, de most tavasszal nagyon szerettem volna hamvasszőke lenni, és egy gyönyörű pasztellszőke hajszínt sikerült kikevernem egy ősz és egy világosszőke hajfestékből. Gondoltam, hogy nem sokáig gyönyörködhetek benne, mert tuti besárgul… Emiatt félidőben festékkel mentem rá a hajamra, de ezt meg a hajam nem annyira szerette, elég neki, hogy 4 hetente befestem… Aztán egyik nap bementem a százforintosba, és észrevettem ezt a hamvasítót, és az INCI-jét látva nagyon megörültem neki, hiszen ez csak egy színező festék-szerűség, és nem sampon, így az INCI-jében nincs is habzóanyag, de még illatanyag se. Mivel 400 Ft volt nem sokat gondolkoztam rajta, el is hoztam.

A leírás szerint fél liter vízbe kéne keverni 5-10 cseppet keverni és fent hagyni a hajon. A krémmániás vélemények között olvastam, hogy van, aki samponba teszi, ez az ötlet nagyon tetszett, így én rögtön ezt a verziót próbáltam, mert elképzelni nem tudtam, hogy hogyan fogok fél liter lila vizet locsolni a hajamra. Először nagyon óvatos voltam, 4-5 cseppet tettem egy adag samponba, kikevertem a festőtálkámban, amit a nedves hajamon oszlattam szét ecsettel, és kb. 5 perc múlva lemostam. Nem csinált semmit. 😀 Emiatt azonban felbátorodtam, egyre többet tettem a samponba és egyre tovább hagytam a hajamon. Utoljára már egy nagy adag színezőt nyomtam a samponba, hogy sötétlila színe lett a samponnak, és negyed órát hagytam rajta. Így lilára is befogott pár tincset, ami nekem most nagyon tetszik, reménykedtem is benne, hogy így lesz. A mennyiséget és a hatóidőt ki kell tapasztalni. Mivel nagy koncentrációban, hosszabb ideig a hajon hagyva lilára is megfogja a hajat, azért óvatosan álljatok neki a kísérletezésnek. Emiatt picit macerásabbnak tűnhet a használata, mint egy hamvasító samponnak, sőt, talán az is. Viszont aki szeretne extra hamvas hatást, vagy problémája van a samponokkal, mint nekem, azoknak egy szuper otthoni alternatíva a szép hamvasszőke hajért. Granny hajhoz is jó, legközelebb picit szürkésebb szőkét szeretnék, ha nem is teljesen őszet. Ez a hamvasító abban is társam lesz. Van, aki írta a KM-en, hogy szárítja a hajat, de ebben nem tudok állást foglalni, mert az én hajam zsíros, és még a szőkítéstől sem tud kiszáradni, mivel mindig rövidre van vágva.

Az egyetlen, amit utálok benne, az a gagyi csomagolása. Bocsi a fotóért, de ki se mertem hozni a fürdőből, mert folyik össze-vissza, és nem lehet rá visszatekerni a kupakot…

WP_20160315_20_57_41_Pro

Otthoni hajfestés?

A hajamat én magamnak festem, vagy a festéket én szoktam kikeverni, és Regi, a fodrászom felteszi. Többféle profi fodrászkellékes hajfestékem is van otthon, (dobozosat sose veszek,) imádom őket kevergetni, és néha hozatok valami izgalmas színt a fodrászommal, utoljára egy szürke festék került a portfolióba. Egy időben anyagi okok miatt tanultam meg, hogy hogyan kell hajfestékeket kikeverni, de annyira megszerettem ezt magamnak csinálni, hogy ez így maradt. Szerencsére a fodrászom nagyon jó fej, és ahelyett, hogy piszkálna, inkább még tanácsokkal is ellát, néha hoz egy izgi színt, meg amit kikevertem, azt fel is teszi akár a hajamra. :-)

Változás képekben

Sajnos a fények nem teljesen ugyanolyanok a fotón, de filter nincs rajtuk. Nagyjából így változott a hajszínem az elmúlt 3 hétben, az utolsó hajfestésem óta. Én ezzel nagyon elégedett vagyok, mivel ezelőtt 2-3 hét alatt mindig besárgult a hajam és alig vártam a következő festést.

6tag_230216-190303

Közvetlenül hajfestés után, pasztellszőkén. (Egyébként oldalt, ahol fel van nyírva a hajam, ott az eredeti hajszínemet látjátok.)

WP_20160302_12_13_59_Pro (1)

Hajfestés utánkb. másfél héttel. Ez a fotó készült természetes fényben.

6tag_140316-211333 (1)

3 hetes festés, hamvasítás után. Megjelentek lilás tincsek! :-)

Ti festetitek a hajatokat? Használtok hamvasítót?

Egészséges, gyönyörű bőrt és persze hajat. 😉

Tindigo vagyis Ildi

Chica Y Chico Beta-Salic 2.0 AHA+BHA hámlasztó teszt

$
0
0

Egy új kedvenc tesztjét hoztam Nektek a blogra, egy koreai hámlasztóét. Ezt a hámlasztót a Wishtrendtől kaptam még anno tesztelésre a pattanásos csomag részeként, és nem gondoltam volna, hogy végül ez lesz a legnagyobb kedvenc a 3 termék közül. Azonban ez az AHA hámlasztó egészen biztosan nem csak pattanásosoknak lesz jó, úgyhogy olvass tovább akkor is, ha nem küzdesz ezzel a problémával. :-)

Gyors ismétlés az újaknak: kémiai hámlasztók a legjobbak!

Nélkülük nincs profi bőrápolási rutin. Az AHA hámlasztók a bőr felszínén lévő elhalt hámsejteket tudják leoldani, a BHA hámlasztók pedig a pórusokban lévő faggyút képesek feloldani és gyulladáscsökkentő hatásuk is van. GYIK a kémiai hámlasztókról itt>> Érdemes előbb azt elolvasnod, ha nem tudod, hogyan működnek.

A termék összetevői

Ez egy hidratálókrém állagú hámlasztó, tele gyulladácsökkentő és antioxidáns hatású növényi kivonatokkal, denat. alkohol- és illatanyagmentes.

Ebben a hámlasztóban 2% betain-szalicilát van, ami kb. 1% szalicilsav tartalmú BHA hámlasztónak felel meg erősségben, és 4% AHA. Mivel BHA-ból erősebb hámlasztót is elbír a bőröm, az AHA hámlasztókat meg kevésbé tolerálja jól az arcbőröm, így sose vettem volna meg magamnak. Milyen jó is, hogy küldték! 😀

INCI a krémmániáról:

inci1

Saját tapasztalatok

  • Nagyon kellemesen hidratál. Kombinált-zsíros bőrre elég, de nem nehezíti el a bőrt. Száraz bőrre kell utána hidratálókrém. A téli fűtésszezonban nekem is kell még az extra hidratálás utána. Nagyon szeretem az állagát. (Pici szilikon viszont van benne, tudom, hogy azt nem mindenki szereti, de nekem bejön.)
  • Gyengéd, de mégis nagyon hatékony hámlasztó.
  • AHA tartalma miatt picit csipked felkenés után.
  • Meglepően jó a gyulladáscsökkentő hatása. Gondolom, ezt a benne lévő növényi kivonatok erősen segítik, mert nálam ilyen mértékű gyulladáscsökkentéshez dupla ilyen erős BHA kellett.
  • Segít lehúzni a pattanásokat, egy időben ez önmagában is elég volt nekem. De azért ha nagy a gond ilyen téren, akkor kellhet mellé valami erősebb vényköteles kezelő is, sajnos most megint kell nekem is…
  • Mitesszerekre is jó. Azt ne várjuk, hogy az összes eltűnik, sajnos ekkora csodát nálam nem tett még egyik hámlasztó sem, de ér annyit ilyen téren, mint pl. a COSRX 4% BHA liquidje, legalábbis nálam.
  • Másnapra nagyon puha lesz tőle a bőr. Nekem annyira bevált ilyen szempontból, mint a COSRX 7% AHA hámlasztóm, viszont ez gyulladáscsökkentő hatású is és határozottan kíméletesebb, mivel kevessebb AHA-t tartalmaz.
  • Akár napi szinten is tolerálja az érzékeny bőröm, ami nálam nagy szó. De azért szoktam szünetet tartani. :-)
  • Másnap reggelre határozottan szebb bőrképet eredményez. Pirosság, gyulladás csökken, és a pórusok is kisebbnek tűnnek.

Kiknek ajánlom?

  • Pattanásos bőrre egyértelműen jó választás erős gyulladáscsökkentő hatása miatt.
  • Mivel AHA és BHA egyaránt van benne, jó lehet szeborreás bőrűeknek, ahol a (cafatokban logó) elhalt bőrsejtek leoldása és a gyulladáscsökkentés egyaránt fontos.
  • Érzékeny bőrűeknek, akik nem feltétlenül jól tolerálják az erős AHA hámlasztókat, valamint az érzékeny bőr szintén örül a gyulladáscsökkentésnek. Ez gyengéd, de hatékony.

Nagyon zsíros bőrűeknek nem biztos, hogy bejön a krém állag, bár tényleg egy könnyed kis krém, nem nehéz egyáltalán. (Rosaceásoknak tilos mindenféle AHA hámlasztó.)

Én a Wishtrendtől kaptam tesztelésre, de ez a véleményemet nem befolyásolta. A Wishtrenden most épp akciós, 20% kedvezménnyel 19.20 USD (kb. 5.300 HUF) a 30 ml-s tubus. Nem a legolcsóbb, de nagyon kevés elég belőle, ha vékonyan kenjük is működik. Ha nem hidratálna eléggé, akkor ne ezt kenjük vastagabban, hanem tegyünk fölé egy hidratáló krémet is. A terméket itt találjátok>>

Márciusi kuponkódok Wishtrendre

10% COUPON : on all +$50 order :  16MARDISCOUNT (Ha jól tudom, akkor kedvezményes termékből már nem von le további kedvezményt, de próbáljátok ki.)

FREE GIFT COUPON:  One Klairs sheet mask on all order ! Use the code: BESTMASK16MAR

5 dollár kedvezmény, ha először rendelnétek, értéktől függetlenül = 145453704

Ingyenes szállítással cuccok>>

Általam ajánlott Wishtrendes kozmetikumokért ide kattintsatok>>

További wishlistes cuccaimat itt találjátok>>

Nektek mi a kedvenc hámlasztótók? Ezt használtátok már vagy kipróbálnátok? :-)

Szép bőrt,
Tindigo

 


Fényvédelem és D vitamin hiány?

$
0
0

A D vitaminra szüksége van a szervezetünknek. Többféle D vitamin van. A két legfontosabb a D2-vitamin (ergokalciferol) és D3-vitamin(kolekalciferol), ez utóbbit jobban fel tudja használni a szervezet. Ez szabályozza a fontos ásványi anyagok (mint például a vas, a magnézium és cink) felszívódását a belekben. D vitamin hiány esetén testünk nem dolgozza fel ezen ásványi anyagokat megfelelően, amely csökkenti a csontok keménységét, (ezt az állapotot nevezik angolkórnak.) A D vitamin szükséges az immunrendszer megfelelő működéséhez, hiánya ezen a téren is problémát okozhat. A rák egyes fajtáinak, például a prosztata-, vastagbél- és mellrák, lehet köze a D vitamin hiányos állapothoz.

A D vitamin egy részét be lehet vinni táplálkozással, pl. D vitamin tartalmú élelmiszer, mint a tejtermékek, tojás, tőkehal vagy azt előállíthatja a testünk is a napfény hatására. Mivel a fényvédők megakadályozzák, hogy napfény kölcsönhatásba lépjen bőrünkkel, nem meglepő, hogy sokan azt hiszik, hogy ennek eredményeképpen fényvédő használata esetén hiába a napfény, nem termel testünk D vitamint. Ebben a cikkben a D vitaminnal és a fényvédő használatával kapcsolatos tévhiteket szeretném eloszlatni.

Tévhit 1: Azok az emberek, akik napfényes éghajlaton élnek, kisebb eséllyel lesznek (bőr)rákosok.

Az ezzel kapcsolatos kutatások nem megbízhatóak. Nem vesznek figyelembe egyéb tényezőket, pl. a populációk genetikai összetétele, környezetszennyezés, étrend, életmód stb. Tehát a vizsgálatok nem közvetlenül korrelálnak a rák és az egyéni napozás kapcsán, és nem lehet ezt így kijelenteni, hogy a napsütés csökkenti a rák előfordulását vagy rák miatt történő halálozást. Bővebben erről itt olvashattok>>

Tévhit 2: A D-vitamin-hiány kockázata nagyobb, mint a bőrráké

A túlzott UV sugárzás jelentősen hozzájárul a bőrrák kockázatáshoz, ezt bizonyítja számos állatokon és emberi populáción történt vizsgálat és DNS kutatás is. Évente 1,3 millió új esetet diagnosztizálnak évente az Egyesült Államokban, amelyek nagy része a napozásnak tudható be. Ezen túlmenően, az UV sugárzás egyik fő oka a bőröregedésnek, hozzájárul a ránok, pigmentfoltok, és az aszott bőrhöz. A napozás veszélyei felülmúlják a D-vitamin hiány veszélyét, főleg, hogy azt lehet pótolni vitaminkészítményből is, erre még visszatérünk.

Tévhit3: A fényvédő megakadályozza, hogy testünk a napfény hatására D-vitamint termeljen.

Példának okáért egy 30 SPF értékű fényvédő az UVB sugárzás 96,6%-át szűri meg. Elviekben. A gyakorlatban azonban egyáltalán nem így van. A fényvédők SPF értékét utólag mérik be, ilyenkor 2 mg/cm2 mennyiséget használnak. Ennek a gyakorlatban a kb. negyedét kenjük fel, és sajnos a legtöbben nem is kenik megfelelő gyakorisággal újra. Figyelni kell rá, hogy a fényvédővel ne spóroljunk, a lehető legvastagabban kenjük fel, de még így sem fogha 100%-ig megszűrni a sugárzást soha. Részletesen erről itt írtam egy GYIK-ot és itt egy legfontosabb tudnivalókat.

Tévhit 4: Naponta 5-10 perc fényvédelem nélkül napon töltött idő hatására testünk elegendő D vitamint termel.

Van, ahol 30 percet írnak, de nehéz ezt így megmondani. A sugárzás erőssége változik. Plusz a teljes testünk fürdőruhában, vagy csak a kezünk, lábunk? Hozzátenném, hogy nálunk csak májustól szeptemberig süt a nap, tehát csak erre apellálni nálunk nagy hiba. Ráadásul ahogy az előbbi pontban már említettem, a fényvédő használata sem szűri meg 100%-ig az UV sugárzást, tehát értelemszerűen fog termelődni D vitamin akkor is, ha fényvédőt használunk. De még ha ennyi idő alatt elegendő D-vitamint is termel a szervezetünk, akkor is a bőrgyógyászok nagy része sokkal inkább azt javasolja, hogy táplálkozzunk D vitaminban gazdagon, szedjünk D vitamint, abból baj nem lehet, ellenben a napsugárzás bizonyítottan öregíti a bőrt, foltokat okoz, s karcinogén hatása van.

Tévhit5: A szolárium/bronzárium hatására is termel a testünk D vitamint.

D-vitamin UVB sugárzás hatására termelődik. Mivel a szoláriumban legalább 95%-ban UVA sugárzás van, így ne számítsunk rá, hogy segítene a D-vitamin hiányos állapoton. Ellenben az UVA sugárzás mélyre hatol a bőrbe, erősen karcinogén, tehát nagyon ráncosak és foltosak leszünk tőle, valamint remek lehetőséget ad a bőrrák és a melanoma kialakulására. Bio szolárium meg egészséges szolárium nem létezik. Tényleg nem. A bőrgyógyászok (meg én is) sírnak, mikor ezt a feliratot olvassuk, és akkor is, amikor Ti mondjátok, hogy Ti bio szoliba jártok, az nem árt. Dehogynem árt. Ne legyen illúziótok. (Ha mindenképpen barnák akartok lenni, használjatok önbarnító kozmetikumokat, az nem káros.)

 Tények a D vitamin hiányról és kezeléséről

  • A magyar lakosság 95%-a D vitamin hiányos novembertől áprilisig. Mivel októbertől nálunk nem süt a nap, táplálékkal pedig nehéz, ha nem lehetetlen bevinni a megfelelő mennyiséget, így ez nem is csoda.
  • D-vitamin készítményt fel lehet íratni az orvossal, így olcsó és megbízható, gyógyszernek minősített terméket veszünk. Kisbabákra, gyermekekre is igaz a D vitamin hiányos állapot, nekik csepp formájában írja fel az orvos a D-vitamint. Bátran kérdezzünk rá háziorvosunknál a D vitaminra!
  • A csontfejlődés legintenzívebb szakasza a születéstől a serdülőkor végéig tart, ilyenkor fokozott szerephez jut a D-vitamin és a kalcium, tehát fontos, hogy pótoljuk azt gyermekünknél.
  • Sajnos nálunk általában nem néznek D vitamin szintet vérből, pedig néha érdemes lehet.
  • Napi 1500-2000 NE-t javasolnak általában, de pl. Dr. Novák Hunor heti egyszer javasol egyben bevenni 12.000 NE-t, a legújabb nemzetközi ajánlásokra hivatkozva.

Tények a napsugárzás hatásáról

  • Karcinogén, vagyis rákkeltő. A melanoma és a bőrrák kialakulásában is szerepet játszhat. Hogy mi a különbség köztük, és milyen erre utaló jelek vannak, itt találjátok>>
  • 80%-ban a napsugárzás felelős a bőröregedésért, ráncokért.
  • A napsugárzás pigmentfoltokat okoz.
  • A napsugárzás hatására megvastagodik a bőr, ami tág pórusokat és mitesszereket is eredményezhet.
  • Nincs olyan, hogy egészséges barnulás, mivel a barna szín a bőr védekező reakciója, a káros sugarak hatására. (Itt most nem arról van szó, hogy aki eleve barna, az egészségtelen, hanem az az egészségtelen, amikor UV sugárzás hatására a bőrünk lebarnul, ill. tovább barnul, az pedig főként komoly veszélyeket hordoz magában, ha megégünk.)
  • A szoláriumra ugyanez halmozottan igaz, ott sokkal rövidebb idő alatt sokkal nagyobb sugárzást kap a bőrünk. Nincs egészséges szolárium. Ha mindenképpen szoláriumba szeretnénk menni, akkor előbb konzultáljunk bőrgyógyásszal.

A melanoma és a bőrrák szűrés fontossága

Még ha hozzám hasonlóan nem is nagyon mentek napra, és odafigyeltek a fényvédelemre, akkor is nagyon fontos, hogy évente egyszer elmenjetek szűrésre. Sajnos még így is van esély a melanoma ill. a bőrrák kialakulására. Én a Melanoma Mobilhoz járok, ahol le is fényképeznek és összehasonlítják az előző évvel, 2 orvos is megnézi, így az esetleges elváltozásokat egészen biztosan észreveszik. A tavalyi szűrésről itt olvashatjátok a beszámolómat, az idei szűrés pedig épp most aktuális, hamarosan megyek.

A cikk forrásaként a The Beauty Brains és a Melanomablog írását is felhasználtam.

Vigyázzatok magatokra, a fényvédelemre, szedjetek D vitamint és járjatok évente szűrésre!

Egészséges, gyönyörű bőrt,
Ildi

Wishtrend áprilisi kuponkódok

$
0
0

Csajok, igyekszem ezentúl nem ellinkeskedni ezt a havi bejegyzést! :-) Tudom, hogy sokan szeretitek a Wishtrendet, ahol jó áron lehet kapni koreai kozmetikumokat, úgyhogy ezentúl álljanak itt a kuponkódok! 5-e körül szoktam megkapni őket.

Az áprilisi kuponkódok:

WISHAF10OFF  = 10% OFF orders $55+ vagyis 10% kedvezmény 55$ feletti rendeléshez
ACNESOOTHINGSOAP = One free Klairs Face soap on all order +$59 (de ne mossatok nekem szappannal arcot!)
5 dollár kedvezmény, ha először rendelnétek, értéktől függetlenül = 145453704

Ingyenes szállítással cuccok>>

Böngésztem a Wishtrenden és találtam pár jó akciós ajánlatot, hátha valakit megragad:

Általam ajánlott Wishtrendes kozmetikumokért ide kattintsatok>>

További wishlistes cuccaimat itt találjátok>>

Szép bőrt, Ildi

Reggeli arcápolási rutinom – koreai rétegezős bőrápolási rutin

$
0
0

Ebben a videóban bemutatom, hogyan és mivel ápolom a bőrömet reggelente.

Kozmetikumok:
Bioderma Sensibio Micellás víz
COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power
Paula’s Choice Resist Advanced Replenishing Tonik
Chica Y Chico Astazet 4.0
Tindigo Siker 15% Anti-Aging szérum vélemények>>
Webshop:http://szepsegreceptek.hu/termek/sike…
Benton Snail Bee High Content Lotion
Innisfree The Minimum Sun Cream
Klassz fényvédők (nem csak) nyárra>>

Ti miket használtok reggel?

Otthoni hajfestés tapasztalatok

$
0
0

FONTOS INFÓ: Ha még soha nem festettél hajat, akkor mindenképpen végezz bőrpróbát, hogy kiküszöböld az allergiás reakciót.

A narancs hátteren még finomítunk, próbálgatni fogok új, pasztelesebb színeket. :-)

A fodrászom: http://bit.ly/1SJiiO8
Hajfestésről bővebben:
Hamvasító: http://bit.ly/1pmpo3F
A hajfestékek működése: http://bit.ly/23oCW15
Legjobb hajfestékek: http://bit.ly/1ROBPQS
Káros-e a hajfestés, hajfestés terhesség alatt: http://bit.ly/1VidJ3U

 

Áprilisi szerzemények HAUL videó

$
0
0

Feelunique link a 15% kedvezményért! http://referme.to/a170a5o
Kattints rá és utána keresd ki és tedd kosárba a terméket, és úgy rendeld meg. Csak első vásárlásnál működik.

BareMinerals Originals alapozó: http://bit.ly/1VwUOTb
Maybelline Dream Lumi Touch korrektor: http://bit.ly/1SnqedN

Etude House Play Stick alapozót (vanilla árnyalat) és az Etude House Big Cover Tip Concelear (korrektor, világosabb árnyalat) a http://jolse.com/ webshopból rendeltem, de ebayen is megtaláljátok.
Benton és Mizon kozmetikumokat, valamint a pillangós hátizsákot ebayen vadásztam. 🙂

Ha tetszett, iratkozzatok fel! 😉 Írjátok meg, hogy legyen-e ruhás-turis HAUL videó, és örök alapozó kutatásban vagyok, szóval ha van szép INCI-s kedvenc alapozótok, írjátok meg nekem! 🙂

Viewing all 166 articles
Browse latest View live